Плодоносні рослини: були — ДБА*, стали — ОЗ Наказ Мінфіну від 12.12.17 р. № 1019 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку»
Зменшено кількість офшорних зон Кабмін уніс зімни до Переліку офшорних зон, що затверджений розпорядженням Кабміну від 23.02.11 р. № 143-р.
Компенсація вартості путівок Кабмін установив розміри грошової допомоги для компенсації у 2018 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, за надання послуг постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Оздоровлення дітей Розширено перелік категорій дітей, яких направляють до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету.
Ознаки фінансування тероризму Держфінмоніторинг затвердив Типологію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у 2017 році.
Медвироби: нюанси переходу на знижену ПДВ-ставку З 01.01.18 р. ст. 193 ПКУ, що встановлює ставки ПДВ, зазнала змін. Законодавець підкоригував перелік операцій, при здійсненні яких платникам ПДВ треба застосовувати знижену ставку ПДВ 7 %. А якщо точніше, «постраждали» операції, пов’язані з постачанням медвиробів. Які вимоги тепер слід виконати, щоб скористатися медставкою ПДВ при постачаннях медвиробів, і як вести ПДВ-облік у перехідний період, ми розповімо в цій статті.
Реєстрація помилкових ПН: боремося із штрафами Продовжуємо тему помилкових податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК). Сьогодні поговоримо про правомірність штрафів за несвоєчасну реєстрацію таких документів у ЄРПН. Крім того, вивчимо судову практику, яка на сьогодні щодо таких штрафів уже накопичилася. Впевнені, цей матеріал допоможе платникам у нелегких і тривалих судових тяжбах із фіскалами і додасть їм необхідних аргументів та фактів для успішної боротьби за свої права.
Транспортний податок: декларуємо зобов’язання на 2018 рік Ми завершуємо цикл консультацій про декларування зобов’язань з податку на майно на 2018 рік. Сьогодні розкажемо про транспортний податок. Його, як ви пам’ятаєте, сплачують власники зареєстрованих в Україні дорогих легкових автомобілів. За які автівки потрібно платити цей податок у 2018 році, як заповнити декларацію та сплачувати транспортний податок, читайте далі.
Звіт неприбуткових організацій: особливості заповнення за 2017 рік Невблаганно наближаються терміни подання «неприбуткового» Звіту. За 2017 рік його вже подаватимемо за оновленою формою, у зв’язку з чим у бухгалтерів виникає багато запитань. На них ми надамо відповіді у статті.
Не створювали резерв відпусток: як вийти «сухим із води»? Підприємство — платник податку на прибуток не нараховує резерв відпусток. Чи варто йому хвилюватися із цього приводу? Чи не знімуть податківці відпускні витрати, якщо підприємство списувало їх безпосередньо у витрати поточного звітного періоду у момент нарахування? Як виправити ситуацію? Про це наша розмова.
Три відвантаження протягом дня: скільки податкових накладних виписувати Протягом дня постачальник відвантажив покупцеві три партії одного товару. При цьому виписав лише одну податкову накладну (ПН). Покупець не згоден з такими діями свого контрагента і вимагає виписати окремі ПН на кожне відвантаження. Чи має рацію покупець?
При заповненні уточненки забули внести дані: як виправити помилку Платник ПДВ при заповненні уточнюючого розрахунку (УР) до ПДВ-декларації забув внести дані про від’ємне значення попереднього періоду (ряд. 16.1) і в гр. 4, і в гр. 5 УР. Як виправити помилку (вона не вплинула на інші показники)?
Покупець відмовився отримувати товар: нюанси ПДВ-обліку Чи складаються податкова накладна (ПН) і розрахунок коригування (РК) до неї за відвантаженими продавцем і не отриманим покупцем товарам, у тому числі в разі відмови покупця отримувати товари?
НГО ріллі і коефіцієнт 1,756 у 2018 році Чи може платник єдиного податку (ЄП) групи 4 зменшити нормативну грошову оцінку (НГО) ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року, на коефіцієнт 1,756 для обчислення суми податку на 2018 рік?
«Прибуткова» декларація — 2017 (частина 1) Сподіваємося, що для більшості платників податків 2017 рік був успішним у фінансовому плані. Втім, незалежно від результатів діяльності підприємства, підсумки минулого року повинні знайти своє відображення в декларації з податку на прибуток. У сьогоднішній «Темі тижня» ми розпочнемо розглядати особливості заповнення і подання цієї форми звітності.