Про майбутніх префектів замовте слово… Відхід від централізованої моделі управління, забезпечення спроможності місцевого самоврядування, посилення його конституційно-правового статусу та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні — це зміни, які ми маємо пройти на шляху до децентралізації державної влади в Україні. Разом з тим децентралізація не означає послаблення центральної влади. Для нагляду за додержанням Конституції і законів України пропонується запровадити інститут префектів. Саме про префектів і піде розмова у цій статті.
Підвищення основних соцгарантій: тримаємо руку на «працеоплатному» пульсі Підвищення соцстандартів і бюджетних зарплат Уряд анонсував ще 1 вересня, і лише наприкінці другої декади вересня таке рішення було узаконене. Формально влада говорить, що гроші вдалося зекономити, знайти додаткові ресурси, стабілізувати фінансову ситуацію і сформувати «подушку економічної стійкості». Ми не зупинятимемося на політичному та передвиборчому забарвленні заяв, а поговоримо про реальні «працеоплатні» цифри та норми.
Місцеві вибори — 2015: встановлення результатів Фінальний етап будь-яких виборів — встановлення їх результатів. Закон України «Про місцеві вибори» від 14.07.15 р. № 595-VIII не зовсім зрозуміло визначає процедуру встановлення результатів місцевих виборів, зокрема в частині встановлення результатів по багатомандатним округам. Тож давайте розберемо цей механізм, як-то кажуть, «по кісточках».
Антикорупційні обмеження, що виникають після припинення служби Антикорупційним Законом державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування встановлено обмеження та заборони певних видів поведінки. Зокрема щодо використання службових повноважень чи свого становища, одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а також спільної роботи близьких осіб. Крім того, антикорупційні обмеження встановлено не лише щодо діяльності осіб, які перебувають на службі. Антикорупційні заборони встановлено також і щодо діяльності осіб, які припинили службу в державних органах та органах місцевого самоврядування. Які антикорупційні заборони виникають після припинення служби? Протягом якого часу вони діють? Які наслідки тягне за собою порушення цих обмежень? Відповіді на ці запитання наведемо у статті.
Працівник демобілізувався: як підрахувати стаж Демобілізовані працівники повертаються до виконання своїх посадових обов’язків. Перед роботодавцем можуть постати непрості запитання, пов’язані із правом на використання багатьох законодавчих гарантій, які напряму залежать від стажу, — тож без допомоги кадровика тут не обійтись. Як відгукнеться мобперіод на різних видах стажу працівника, давайте вивчати.
Додаткова відпустка учасникам бойових дій & додаткова «чорнобильська» відпустка У нашій установі працює працівник, який має посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 2. Нещодавно він надав до установи посвідчення учасника бойових дій. Чи можна цьому працівнику надати додаткову відпустку як учаснику бойових дій і додаткову відпустку як працівнику-чорнобильцю?
Догляд за хворою тіткою: чи може працівник оформити відпустку «за свій рахунок» Працівник нашої установи надав медичний висновок, у якому йдеться про необхідність у сторонньому догляді особи. Працівник стверджує, що ця особа — його тітка (сестра матері). На підставі такого документа він бажає скористатися відпусткою без збереження зарплати. Чи зобов’язана адміністрація установи задовольнити його прохання, адже йдеться про догляд за тіткою, а не за дружиною або дітьми?
Відпустка + День захисника України = відпочиваємо довше Працівник іде у щорічну відпустку з 05.10.2015 р. тривалістю 14 календарних днів. На період такої відпустки припадає святковий день — День захисника України. Чи подовжувати щорічну відпустку у такому випадку? Як це відобразити у наказі про надання цієї відпустки?
Передача документів до архіву. Проведення експертизи цінності Діловодство становить повний цикл обробки і руху документів з моменту їх створення (або одержання) до завершення виконання і відправлення. Після того як документ завершив свій «життєвий цикл», його знищують або передають на архівне зберігання, попередньо встановивши його цінність. У цій статті розглянемо механізм проведення експертизи цінності документів з подальшим переданням на архівне зберігання.
Очищення влади: аналіз судової практики З набранням чинності Законом України «Про очищення влади» в Україні було розпочато процедуру люстрації. На сьогодні можна констатувати, що в адміністративному судочинстві з’явилася нова категорія спорів, які виникають між органами перевірки та посадовими особами, щодо яких здійснювалася така перевірка, з приводу висновків про результати перевірки. Аналіз та вивчення відповідних судових рішень показує системні порушення, які допускають органи перевірки, керівники органів, до повноважень яких належить звільнення з посади особи, стосовно якої здійснюється перевірка. Про такі помилки і відповідні судові рішення поговоримо у цій статті.
Goodbye, Журнале реєстрації відряджень?! Наказом Мінфіну від 04.08.2015 р. № 694 (набув чинності 11.09.2015 р.) внесено зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон від 13.03.98 р. № 59. У зв’язку з чим виникає запитання: чи потрібен тепер журнал відряджень? Якщо ні, то що з ним робити?
Переведення vs переміщення Наказом по управлінню працівника переведено з посади завідувача одним сектором на посаду завідувача іншим сектором. Працівник не погодився з таким переведенням. Чи правомірними є дії працівника?
Тимчасове переведення працівника на іншу роботу без його згоди Розпорядженням голови районної державної адміністрації було тимчасово переведено працівника без його згоди на посаду, де потрібно було виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Чи є таке розпорядження правомірним?
Про підстави звільнень з ініціативи власника Звільнення працівників з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може здійснюватись не тільки з підстав, передбачених статтями 40 та 41 КЗпП. Які це випадки і якими законодавчими нормами вони регулюються?
Поновити працівника на роботі: місія здійсненна Із працівником було розірвано трудовий договір з ініціативи керівництва підприємства за ст. 40 Кодексу законів про працю України. Копію наказу звільнений працівник отримав із запізненням, а за трудовою книжкою взагалі не з’явився. Суд виніс рішення про поновлення працівника на роботі з 10 вересня та виплату йому заробітної плати за дні вимушеного прогулу. Але працівника було ознайомлено з відповідним наказом лише наприкінці місяця, і він став до роботи (відповідно до табеля) у жовтні. Як розрахувати заробітну плату за рішенням суду, яким чином оформити й оплатити період невиходу на роботу працівника?
Чи надається додаткова оплачувана відпустка працівниці на роботі за сумісництвом Чи надається додаткова оплачувана відпустка згідно зі ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР працівниці на роботі за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? Якщо так, то на яких підставах?
Формування дієвої команди. Довіра та відповідальність Дієва команда або робоча група — це група людей, яких об’єднує одна мета, вони мають чітко визначені ролі й правила взаємодії, їх комунікація ґрунтується на засадах довіри й відповідальності.