Зміна парадигми підвищення кваліфікації публічних службовців у регіонах Основним видом додаткової професійної освіти публічних службовців в Україні є підвищення кваліфікації, а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 р. № 106 принципово змінилися підходи щодо підвищення кваліфікації, її форми і зміст. Але водночас є певні питання щодо організаційних і фінансових особливостей підвищення кваліфікації в регіональному вимірі в перспективі завершення реформи децентралізації.
Антикорупційний калейдоскоп: актуальні теми антикорупційної політики За вікном середина весни, чудової пори року. Цьогорічний квітень нас побавить великими святами — Благовіщенням, Вербною неділею, Світлим Христовим Воскресінням. Проте, шкода, що ці свята пройдуть під час проведення в Україні профілактичних і протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Ми бажаємо нашим читачам бути стійкими, здоровими, сильними духом. Хай буде все гаразд у вас та ваших близьких.
Оплачувані відпустки: визначаємо розрахунковий період Одним із карантинних заходів, покликаних убезпечити працівників від поширення коронавірусу, є надання відпусток, у тому числі оплачуваних. Тому як ніколи актуальним є правильний розрахунок відпускних. У цій статті ми розглянемо питання, що стосуються визначення розрахункового періоду. Адже від цього показника безпосередньо залежить правильність розрахунку суми відпускних.
«Відпускна» середньоденна: визначаємо кількість днів у розрахунковому періоді У попередній статті ми розглянули, як правильно визначити розрахунковий період для обчислення «відпускної» середньоденної. Тепер розглянемо, як визначити кількість календарних днів у розрахунковому періоді. Тут є багато важливих нюансів, які обов’язково треба врахувати.
Дистанційна робота, гнучкий графік і викривачі: березневі квіточки у КЗпП Як ніколи раніше, наше консервативне трудове законодавство за останні тижні зазнало інтенсивно суттєвих змін. Протягом березня до нього законодавець тричі вносив зміни! Найбільш резонансними, звісно, є «карантинні» зміни, пов’язані з поширенням небезпечної коронавірусної хвороби COVID-2019. Тож про законодавчі зміни, дистанційну роботу та гнучкий робочій графік і поговоримо у цій статті.
Робота з віддаленою командою: міфи, інструменти, рекомендації Можливо, режим дистанційної роботи, який багато компаній уже ввели через коронавірус, з нами надовго! Якщо так, то це трансформує класичний підхід до HR-менеджменту. Проте багато менеджерів усе ще не наважуються працювати з віддаленими працівниками. Чому? Склалася думка, що «віддалених» складніше контролювати і мотивувати. Але чи так це насправді? Давайте розберемося.
Єдина система опрацювання звернень (закінчення) У минулому випуску «Держслужбовця» ми розпочали огляд діяльності державної установи «Урядовий контактний центр» у новому форматі. Які запроваджено зміни, розглянемо у цьому випуску докладніше.
Дистанційна робота: табель обліку та організація робочого місця Так сталося, що сьогодні можливість відчути переваги роботи вдома з’явилася у багатьох працівників. Причини вам усім відомі. І майже у кожного роботодавця є працівники, які з піднесенням сприйняли надану можливість протестувати переваги і недоліки дистанційної (віддаленої) роботи. Але оскільки нормативні рішення про дистанційність приймалися в прискореному режимі, то пропонуємо вам проговорити у цій статті деталі, щоб нічого не залишилося за бортом.
Відпустка на час карантину: запитували — відповідаємо Одним із наслідків поширення коронавірусної хвороби стала нагальна необхідність оптимізації роботи працівників. У більшості випадків роботодавці дозволяють працівникам тимчасово виконувати їх посадові обов’язки вдома. Однак не всі сфери діяльності це дозволяють. У такому випадку є ще один вихід — надання різних видів відпусток, у тому числі відпустки без збереження заробітної плати. До речі, нещодавно був прийнятий Закон № 530, який змінив звичний порядок надання відпусток за свій рахунок. Що ж змінилося? Давайте розбиратися.
Спеціаліст відділу освіти ОТГ: оформлення, ранги та оплата праці У новоствореному відділі освіти ради ОТГ серед інших працівників працюють головні спеціалісти відділу, які є посадовими особами ОМС. У зв’язку з чим у працівників кадрової служби виникає безліч запитань відносно прийняття на службу в ОМС таких спеціалістів, а також присвоєння їм чергових рангів. Пропоную розібратись із нюансами оформлення трудових відносин та оплати праці у нашій статті.
Служба в ОМС: деякі питання щодо переведень Конкурс, стажування та переведення… За останній місяць до редакції нашого журналу через пошту та сторінку у Facebook надійшло чимало запитань стосовно нюансів проходження служби в ОМС. Сьогодні у цій статті ми відповідаємо на ті з них, що стосуються нюансів переведень.
Анулюємо навчальну відпустку у зв’язку з карантином Працівниці бюджетної установи була надана й оплачена навчальна відпустка для проходження сесії у ВНЗ на період з 16.03.2020 р. по 27.03.2020 р. Проте Кабміном було прийнято рішення про введення карантину в навчальних закладах. Чи має право роботодавець перерахувати (сторнувати) відпускні? Які документи повинен надати ВНЗ для проведення перерахунку?
Відпустка «за свій рахунок» на пів дня Працівник просить надати відпустку без збереження заробітної плати на пів дня (4 години) за сімейними обставинами. Чи можна надавати таку відпустку?
Що робити, якщо працівник «застряг» у відпустці Працівник отримав щорічну основну відпустку і поїхав до близьких за кордон. Через карантин він тепер не зможе вчасно повернутися на роботу. Що робити? Як оформити ці дні відсутності працівника?
Працівник був відсторонений від роботи: розраховуємо відпускні З 15.02.2020 р. працівник іде в щорічну основну відпустку на 14 календарних днів. При цьому з 02.10.2019 р. по 25.02.2020 р. працівник відсторонений від роботи за рішенням суду без нарахування зарплати. Інші дні розрахункового періоду працівник відпрацював. Як правильно розрахувати суму відпускних?
Неоплачений лікарняний під час відпустки: що з її продовженням? Працівник перебував у щорічній основній відпустці тривалістю 10 календарних днів з 10.03.2020 р. по 19.03.2020 р. Під час перебування у відпустці йому був виданий листок непрацездатності в період з 12.03.2020 р. по 19.03.2020 р., в якому є позначка про алкогольне сп’яніння працівника. Тобто працівник був тимчасово непрацездатним у зв’язку із захворюванням, що виникло внаслідок алкогольного сп’яніння. Чи треба продовжувати/переносити на інший період щорічну основну відпустку працівника у зв’язку з його непрацездатністю, яка не оплачується?
Відпустка «за свій рахунок» із прогалиною Чи має право працівник узяти відпустку «за свій рахунок» із перервою на вихідні дні? Наприклад: в одній заяві просить надати таку відпустку 06.03.2020 р. та 10.03.2020 р. (2 календарних дні)?
Декретна посада при скороченні за КЗпП Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. У цей час її посада в штатному розписі була скорочена з 1-ї до 0,5 штатної одиниці. Через 3 місяці працівниця повинна вийти з відпустки для догляду за дитиною. Чи потрібно її якось попереджати?
Простій & відпустки під час карантину Коронавірус атакує — карантин триває. Проте не у всіх роботодавців є можливість організувати дистанційну роботу. А тому доводиться відправляти працівників у відпустки або ж оформляти простій. Як відобразити ці періоди у табелі? Чи потрібно нараховувати під час простою доплату до МЗП? Що робити, якщо на період відпустки або простою припадає лікарняний? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в таблиці нижче.