Житлові субсидії: чергові новації — 2016 Постанова КМУ від 08.09.16 р. № 635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»
Демобілізація шостої «хвилі»: чи закінчився особливий період? Указ Президента України від 26.09.16 р. № 411/2016 «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року № 15»
Алкогольно-тютюнова звітність в Електронному кабінеті В електронному сервісі «Електронний кабінет платника» надана можливість платникам підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв (ф. 1-РА) та тютюнових виробів мережі (ф. 1-РТ) у роздрібній мережі.
Електронний ПДВ-рахунок при перереєстрації Податківці нагадали, що електронний рахунок відкривається платнику податку Держказначейством автоматично на безоплатній основі відповідно до п. 4 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569.
Знижка при сплаті портових зборів Мінінфраструктури вніс зміни до Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів, затвердженого наказом Мінінфраструктури від 27.05.13 р. № 316.
Державне регулювання цін на продовольчі товари Кабмін запроваджує пілотний проект щодо тимчасового обмеження ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів.
Критерії ризику у сфері карантину рослин Кабмін затвердив Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері карантину рослин.
Обліковуємо вирощене зерно: усе, що необхідно знати Урожай уже зібрано з поля. Тому сільськогосподарські підприємства розпочинають наступний етап своєї діяльності — починають продавати вирощене збіжжя. Але перед тим, як це зробити, аграрії повинні надати зібраному зерну товарного вигляду, а саме провести його доробку. Робити це можна як власними силами, так і залучивши сторонню організацію. Як відобразити такі операції в обліку, ми сьогодні вам розкажемо.
Спецодяг купуємо і в обліку відображаємо Забезпечення окремих категорій працівників підприємства спецодягом — один з обов’язків будь-якого роботодавця. А це означає, що дуже багато бухгалтерів регулярно стикаються з питаннями відображення таких засобів індивідуального захисту в податковому та бухгалтерському обліку. Відповісти, якщо не на всі, то хоча б на більшу частину цих запитань ми постараємося в нашій сьогоднішній статті.
Ліквідація підприємства: покрокова інструкція Не витримавши конкуренції в умовах фінансової кризи, багато власників підприємств приймають рішення про їх ліквідацію. Ця процедура останнім часом змінилася, тож деякі реєстраційні дії тепер відбуваються без участі самого підприємства. У статті ми допоможемо розібратися з деталями проведення нової процедури ліквідації юрособи.
Гарантійний ремонт імпортних товарів: чи буде податковий кредит за запчастинами? На жаль, будь-які товари, навіть виготовлені під знаними міжнародними брендами, іноді виходять з ладу. Уникнути витрат на їх ремонт допоможе гарантія виробника. У разі ввезення імпортних запчастин (навіть якщо вони отримані безоплатно) доводиться сплачувати ввізний ПДВ. На жаль, податківці завжди дотримувалися фіскальної точки зору, висловлюючись проти формування податкового кредиту (ПК) в цьому випадку. Нещодавно з’явилися добрі новини із цього приводу. В яких випадках можна зберегти ПК? Давайте розбиратися разом.
Зміна статусу «звичайний працівник» — «працівник-інвалід». Перехідні моменти Працівникові встановили або зняли інвалідність. Як оподатковувати виплати, нараховані йому в місяці зміни статусу «звичайний працівник» — «працівник-інвалід»? Як розрахувати кількість днів щорічної відпустки за такий «перехідний» робочий рік? Як оплачувати принесений ним лікарняний, у якому зазначено про встановлення інвалідності? Правда, цікаві запитання? Відповіді на них ви знайдете в цій статті.
До вас перевірка з Держпраці? — Підготуйтеся, роботодавці! Зізнайтеся, поклавши руку на серце, навряд чи знайдеться серед вас хтось, хто буде щиро радий перевірці. Саме слово «перевірка» вже наводить на нас страх, жах і паніку. Перевіряльники з податкових органів та соцстраху — часті гості на порозі. А от представники Державної служби України з питань праці (Держпраці) зазвичай тішать своїми візитами рідше, тож уявляються нам як таємниче і незвідане зло. Проте звір цей не страшніший за інших і боятися його не варто. А от що вам дійсно потрібно — мати чітке уявлення про процес проведення такої перевірки. Попереджений — означає озброєний! У цій статті ми ознайомимо вас із процедурою проведення планової перевірки Держпраці.
Оренда в спадщину, або Що робити з діяльністю померлого підприємця Підприємець, який здавав в оренду нерухомість, помер. При цьому в нього залишилося безліч укладених договорів оренди з великими підприємствами, а у таких підприємств перед ним — непогашені борги. У зв’язку з цим у спадкоємців виникає низка запитань: що робити з держреєстрацією померлого, чи можна їм отримати борги від орендарів тощо. Відповіді на них можна знайти в цій статті.
Продаж зерновідходів у спецрежимній ПДВ-декларації Сільгосппідприємство, яке займається виробництвом продукції рослинництва, продає зерновідходи. В якій декларації з ПДВ слід відображати продаж таких товарів?
Як виправити помилкову операцію в РРО Яким чином можна виправити помилково проведену через РРО операцію «службове внесення» та чи передбачено відповідальність, у тому числі якщо суб’єкт господарювання не виправив таку помилку протягом робочого дня?
Податківці не нарахували нерухомий податок: чи буде штраф? Чи буде фізична особа притягуватись до відповідальності за несплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо контролюючий орган не надіслав до 1 липня повідомлення-рішення про сплату такого податку?
Податок на нерухомість за минулі роки Чи мають право контролюючі органи обчислити суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізосіб за попередній (звітний) рік після 1 липня року, що настає за попереднім (звітним) роком?