Повернення надміру перерахованої соцдопомоги Кабмін уніс зміни до п. 8 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування , затвердженого постановою Кабміну від 31.01.07 р. № 81.
Імпорт послуг без акта цінової експертизи Нацбанк продовжує послаблювати валютний контроль. Так, нещодавно він скасував вимогу щодо надання акта цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру для здійснення резидентами оплати імпорту послуг.
Строк отримання ліцензій на міжнародні перевезення Після затвердження наприкінці минулого року нових Ліцензійних умов з міжнародних перевезень суб’єкти господарювання, які здійснюють міжнародні перевезення, повинні були отримати ліцензії, а ліцензіати — подати до органу ліцензування документи та відомості про приведення своєї діяльності у відповідність до діючих вимог протягом 6 місяців з дня набрання чинності цими Ліцензійними умовами.
Отримання ліцензій в електронному вигляді Кабмін затвердив Порядок подання документів в електронному вигляді до органу ліцензування та видачі ним документів в електронному вигляді за допомогою телекомунікаційних засобів зв’язку.
Держреєстрація речових прав на нерухомість Кабмін скоротив перелік документів, що подаються для держреєстрації речових прав на нерухоме майно. Тепер при реєстрації речових прав на нерухоме майно немає потреби подавати документи, що перебувають у володінні державних органів. Такі документи держреєстратор самостійно буде отримувати у відповідних органів влади.
Експорт товарів: відображаємо в обліку Облік експортних операцій має багато нюансів. Додають складнощів і контролери, які роз’яснюють деякі запитання, пов’язані з оподаткуванням, фіскально. У статті ми розповімо про особливості «експортного» обліку, спираючись на свіжі консультації податківців.
Компенсація витрат орендодавця без ПДВ: розгрібаємо наслідки «лояльних» консультацій А ми вас попереджали (див. «БТ», 2016, № 22, с. 27)! Законних підстав для «лояльних» консультацій контролерів щодо оподаткування компенсації орендодавцям комунальних платежів, плати за землю та податку на нерухомість при оренді нерухомості не було. Пам’ятаєте, вони дозволили орендодавцям не нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ на суми такого відшкодування. Тепер їх позиція змінилася (див. с. 6 попереднього номера «БТ»). Звісно, ми не можемо залишити в біді тих читачів, які з подачі контролерів повелися на цю аферу. Як із мінімальними втратами вийти із цієї ситуації, ми розкажемо у нашій статті.
Азбука «тарного» обліку: списання та вибуття тари У статті з попереднього номера ми з вами говорили про надходження тари (див. «БТ», 2016, № 34−35, с. 18). Зараз саме час зупинитися на бухоблікових нюансах вибуття та списання багатооборотної тари. Почнемо?
Туди і назад: перехід на ЄП і з ЄП для юросіб Спрощена система завжди займала особливе місце у системі оподаткування. Існує чимало платників, які хочуть або перейти на спрощену систему, або відмовитися від неї. Їх цікавить, якою є процедура такого переходу. У цій статті будемо говорити про процедуру «туди/назад» для юридичних осіб.
Відпустка без збереження зарплати: визначаємо непорушні правила Відпустка «за свій рахунок» — універсальний спосіб для працівника вирішити особисті проблеми або урвати час для відпочинку (нехай і безоплатного), коли оплачувані відпустки уже використані. При вирішенні питання щодо оформлення відпустки без збереження зарплати першу скрипку відіграє бажання працівника, тобто ініціатива скористатися цією відпусткою має йти саме від нього. І ніякої самодіяльності від роботодавця! Прерогативою примусово відправляти працівників у відпустки «за свій рахунок» наділені лише керівники окремих держструктур. Як оформити відпустку без збереження зарплати і про які підводні течії слід пам’ятати — у статті.
Робоче місце інваліда: усе, що потрібно знати За оцінками ООН, чи не кожна десята людина на планеті є інвалідом. Але весь цивілізований світ уже давно зрозумів, що такі люди для держави — не баласт, а ресурс. Достатньо хоча б трішки допомогти їм інтегруватися в суспільство, наприклад, створити для них спеціальні робочі місця, — і ефект гарантований. Цікаво, що є робочим місцем інваліда? Яким вимогам воно повинне відповідати? Чи можна при його створенні розраховувати на підтримку держави? Давайте, друзі, знайдемо відповіді на ці запитання разом.
Підприємець-інвалід: чи є нюанси? Не можна перестати захоплюватися людьми, які, маючи інвалідність, продовжують вести активний спосіб життя. При цьому деякі з них і себе роботою забезпечують, і для інших робочі місця створюють. Чи допомагає їм у цій нелегкій справі держава? Запитання дискусійне. Ми ж оперуватимемо фактами. Давайте з вами розглянемо, які пільги у сфері оподаткування мають підприємці.
Покупець виявився платником ПДВ: як відкоригувати зобов’язання Продавець виписав податкову накладну (ПН), але помилився і оформив її на неплатника ПДВ. До того ж зареєстрував її в ЄРПН та включив до податкових зобов’язань звітного періоду. Промах помітили тільки в наступному місяці. Як зробити коригування?
Постачальник помилився в ІПН покупця: як сформувати податковий кредит Постачальник, заповнюючи податкову накладну (ПН), помилився у статусі контрагента, і виписав її як на неплатника ПДВ. На жаль, помилку виявлено вже після того, як з дати складання документа минуло 15 календарних днів. Як виправити ситуацію, щоб покупець усе-таки мав можливість сформувати податковий кредит?
Постачальник затримав «зменшуючий» РК: що робити покупцю? Постачальник надіслав покупцю «зменшуючий» розрахунок коригування для реєстрації в ЄРПН. Але зробив він це увечері останнього дня строку, встановленого ПКУ для реєстрації. У результаті покупець унести документ до ЄРПН не встиг. Штраф за затримку сплачувати не хочеться. Де і куди тепер поскаржитися на постачальника?
Ціна імпортних товарів нижче митної вартості В імпортера під час розмитнення товару митна вартість виявилася вищою за фактурну. Відвантаження ж здійснюється за договірними цінами, але нижче митної вартості. Чи повинен імпортер донарахувати собі ПДВ та скласти податкову накладну на суму донарахування?
Куди включити суму ПДВ, нараховану виходячи з мінбази В якій ПДВ-декларації сільгосппідприємством — суб’єктом спецрежиму відображаються податкові зобов’язання, що виникли у зв’язку з перевищенням ціни придбання/звичайної ціни самостійно виготовлених сільгосптоварів/послуг над фактичною ціною їх постачання?
Вийшов з ладу РРО? Подайте Довідку про використані РК Чи необхідно подавати Довідку про використані розрахункові книжки (РК), які використовувалися у період виходу з ладу РРО або у разі тимчасового відключення електроенергії?