Індекс інфляції за жовтень — 101,2 % За даними Держстату, індекс споживчих цін на товари і послуги (він же індекс інфляції) у жовтні 2017 року становить 101,2 %.
Держслужбовців стало менше ВРУ привела у відповідність до вимог Конституції України низку законів, які регулюють проходження держслужби. Так, норми Закону України «Про державну службу» тепер не поширюються на голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників.
Чергова порція валютних послаблень Нацбанк продовжує лібералізацію валютного регулювання шляхом поступового пом’якшення обмежень на валютному ринку.
Компенсація путівок чорнобильцям Кабмін затвердив правила визначення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою.
Підвищено стипендію студентам Кабмін підвищив стипендії студентів. Так, з листопада 2017 року зросте на 18 % місячний розмір aкадемічної стипендії для учнів ПТНЗ та студентів ВНЗ, а також соціальної стипендії для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також тих, хто залишився без батьків у період навчання у віці 18 — 23 років, та інших осіб.
Переоцінка основних засобів: головні моменти З 2017 року у «високодохідних» платників податку на прибуток змінилися правила відображення в «прибутковому» обліку операцій дооцінки необоротних активів. І оскільки процедура переоцінки, як і раніше, викликає запитання, в сьогоднішній статті ми наведемо основні правила її проведення.
Списання кредиторської заборгованості за авансами: як відкоригувати ПДВ-зобов’язання З коригуванням «старих» ПДВ-зобов’язань, нарахованих при отриманні авансу за товари/послуги, які так і не були поставлені покупцеві, завжди було непросто. Спочатку податківці не хотіли визнавати право постачальників зменшувати податкові зобов’язання після 1095 днів. Потім, вже погодившись, ніяк не могли визначитися, як проводити таке коригування. З часом ситуацію погіршили не лише поява СЕА, але й технічні обмеження, прописані для ЄРПН. Як вийти з ситуації, що склалася, з мінімальними наслідками, розповімо в нашій статті.
«Ми переїхали!»: куди звітувати і платити податки? Підставою для написання цієї статті став лист ДФСУ від 27.10.17 р. № 2418/6/99-99-15-01-01-15/ІПК. У ньому податківці досить детально відповіли на запитання cтосовно подання звітності і сплати податків, що виникають при зміні місцезнаходження підприємства посеред бюджетного року. Щоб вам було легше орієнтуватися «на місцевості», ми підготували своєрідну «дорожню карту».
Доставляємо співробітників на роботу/з роботи Роботодавці, чиї виробничі потужності, офіси або торгові точки розташовані в незручній транспортній доступності, як приємну складову соцпакета пропонують своїм працівникам доставку до місця роботи і назад. Ви також готові організувати трансфер для співробітників? Тоді розбираємося в нюансах разом!
Індексуємо зарплату за листопад 2017 року Індекс інфляції за вересень 2017 року, який впливає на листопадову індексацію, склав 102,0 %. Як такий індекс вплине на коефіцієнти індексації за листопад 2017 року, розповімо нижче.
Відшкодування комунальних платежів орендодавцю-загальносистемнику: у пошуках доходу Тільки стихли пристрасті з обкладенням ПДВ компенсації комунальних платежів при оренді, як отримали нове ПДФО/ВЗ-«відкриття» від податківців. Цього разу «жертвами» стали орендарі, що компенсують комунальні платежі орендодавцям — ФОП на загальній системі. Благо уникнути цих проблем достатньо легко. Потрібно лише правильно скласти договір оренди. Про це — далі.
Як сплачувати земподаток у об'єднаній громаді До якого бюджету спрямовується плата за землю (земельний податок або орендна плата за землі державної і комунальної власності) у зв’язку з об’єднанням сільських рад в об’єднану територіальну громаду?
Повернення передоплати: як відобразити в ЄП-звітності Як ФОП — платник єдиного податку в податковій декларації відображає повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцеві за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору (у тому числі якщо їх отримання та повернення відбувається в різних податкових періодах)?