Податки та бухгалтерський облік, травень, 2016/№ 41

 • Компенсація комунальних витрат — без ПДВ? Лист ДФСУ від 19.04.2016 р. № 8813/6/99-99-19-03-02-15
 • Компенсація земельного та «нерухомого» податків не обкладається ПДВ За матеріалами підкатегорії 101.02 Бази знань*
 • ЗЕД: запитання «гарячої лінії» На «гарячу лінію» редакції, крім усього іншого, надходить море дзвінків щодо зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Тому сьогодні пропонуємо вашій увазі відповіді на найпопулярніші з них.
 • Акциз: ПММ, талони Запровадження акцизного податку на «ліве» пальне (далі — «лівопальний» акциз), а також його електронного адміністрування, на практиці проходить зовсім не гладко і викликає «сум’яття в умах» наших читачів. А деколи на запитання щодо цього виду акцизу «накладаються» запитання щодо іншого, «роздрібного», акцизу на пальне. У цій статті ми наведемо низку таких запитань читачів, пов’язаних із застосуванням талонів (смарт-карток) на пальне, і висловимо стосовно кожного з них нашу думку.
 • «Лівопальний» акциз — загальні питання Продовжуємо розбиратися із запитаннями щодо «лівопального» акцизу. Наша мета — якомога м’якше адаптувати його платників до цієї податкової новини. Матеріал, присвячений застосуванню талонів і смарт-карток, див. на с. 14 цього номера. А в цій статті розглянемо запитання різнопланового характеру.
 • Податкові накладні на «мобільні» послуги На практиці більшість операторів мобільного зв’язку (МЗ) грішать тим, що неправильно складають зведені податкові накладні (ПН), порушуючи тим самим положення чинних нормативів. У результаті вони підставляють усіх споживачів своїх послуг, чий податковий кредит (ПК) з ПДВ від вартості послуг мобільного зв’язку через це «підвисає на волосині». Детальніше про цю проблему і про те, чи можна знайти з неї якийсь прийнятний вихід, сьогодні і поговоримо.
 • «Даючи кров — рятую життя!»: донор на підприємстві Мільйони людей на Землі зобов’язані своїм життям донорам, які, добровільно даючи свою кров, здійснюють «тихий подвиг» в ім’я інших. Тому недивно, що в усьому світі донорство вважається почесною справою і заохочується різними бонусами та привілеями. Наша країна — не виняток. Для громадян, які здають кров та її компоненти, українське законодавство передбачає низку гарантій та пільг, у тому числі й за місцем роботи донора. Знати про них важливо не тільки роботодавцям, а й самим донорам. Тож читайте і запам’ятовуйте!
 • Оновлена Інструкція з ЄСВ (із сюрпризами для ФОП) Дочекалися! «Перша ластівка» з давно виставлених на громадське обговорення ЄСВшних документів пройшла реєстрацію в Мін’юсті. Зустрічаємо нову редакцію Інструкції про порядок справляння ЄСВ.
 • РК при зміні номенклатури не проходить реєстрацію в ЄРПН У нас банальна ситуація: зміна номенклатури. Нам кинули аванс за товар «А». Проте, потім передомовилися і під нього вирішили відвантажити товар «Б». Загальна сума постачання при цьому не змінилася. Ось начебто все просто, і подібні операції ми здійснювали сто разів, але зараз уперше зіткнулися з такою проблемою: РК не проходить реєстрацію в ЄРПН. Начебто причина в неправильному заповненні графи 1 РК. Підкажіть, будь ласка, що ми робимо не так? Останнім часом подібними запитаннями завалена «гаряча лінія». Приймайте нашу руку допомоги.
 • Курсові різниці: облік та оподаткування у посередника Підприємство здійснює експорт товарів, отриманих за посередницькими договорами. Після надходження оплати від нерезидента воно самостійно утримує свою «посередницьку» винагороду, а залишок перераховує резиденту — продавцю/комітенту. При здійсненні цих операцій виникають курсові різниці. Як правильно відобразити такі різниці в обліку? Чи впливають вони на оподаткування підприємства-посередника? Такі запитання виникли в одного з наших читачів, який зателефонував на «гарячу лінію». Думаємо, що відповіді на них будуть цікаві всім, хто пов’язаний з посередницькими операціями у ЗЕД.
 • ПДВ при продажу арештованого майна Порядок обкладення ПДВ операцій з продажу майна, що перебуває в податковій заставі, у ПКУ* чітко не прописано. Тому питання про це часто непокоять наших читачів. Ось одне з них. Майно підприємства було передане в податкову заставу, а потім арештоване. Товарна біржа за дорученням контролюючого органу здійснила продаж цього майна. На яку дату в підприємства виникають податкові зобов’язання з ПДВ і на кого воно повинне скласти податкову накладну: на товарну біржу чи на покупця? Чи є в покупця такого майна право на податковий кредит? Давайте розбиратися.
 • Індивідуальна норма витрат ПММ Підприємство придбало вантажний автомобіль, для якого в Нормах витрат ПММ* немає базової лінійної норми. Чи можна затвердити таку норму для цієї вантажівки наказом по підприємству?
 • Капітальний трансферт непідПДВшний (але обережніше з призначенням!) Комунальне підприємство отримало бюджетний трансферт за КЕКВ 3210 на придбання трактора. Чи потрібно нарахувати ПДВ на цю суму?
 • Відрядження: аванс на друге без звіту за перше Працівник направлений у два відрядження. Згідно з наказами, повернувшись з першого, він наступного ж дня повинен відправитися у друге. Підприємство видало йому гроші одразу на два відрядження. Чи немає тут порушення правил готівкового обігу?
 • Вклад до СК випередив реєстрацію у ЄДР — доходу немає! Учасники ТОВ (платника податку на прибуток) прийняли рішення збільшити його статутний капітал. Але гроші були потрібні терміново, тому їх внесли, не очікуючи держреєстрації змін відомостей у ЄДР. Чи не вимагатимуть податківці обкласти ці суми податком на прибуток і ПДВ?
 • ПДВ у ПН може «танцювати» в межах 1 грн. Після введення нової форми податкової накладної (ПН), затвердженої наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, виявилося, що ПН зі ставками 20 % і 7 %, в яких мало місце відхилення суми ПДВ від розрахункової, не приймалися для реєстрації в ЄРПН.
 • Оновлено коди та назви терорганів ПФУ ДФСУ повідомляє, що згідно з постановою КМУ від 16.12.2015 р. № 1055 була проведена реорганізація територіальних органів Пенсійного фонду України (ПФУ). У зв’язку з цим змінилися назви і коди управлінь ПФУ.
 • Посередник — не платник «лівопального» акцизу На думку ДФС (див. лист від 04.05.2016 р. № 10018/6/99-99-12-03-03-15), підприємству-посереднику не потрібно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального у разі придбання пального у юридичної особи — постачальника на умовах EXW («Франко-завод») за місцезнаходженням АЗС та подальшого постачання пального покупцю — юридичній особі при пред’явлені ним смарт-картки.
 • Зміни в КЗпП щодо випробування при прийнятті на роботу Парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю щодо випробування при прийнятті на роботу» (базовий законопроект від 26.12.2014 р. № 1639), яким уточнено відносини між роботодавцем та працівником під час випробування при прийнятті на роботу.
 • До уваги респондентів алко-тютюнової звітності! Останнім часом у Базі знань ДФСУ з’явилося декілька консультацій, які будуть цікаві тим, хто має подавати нову алкогольно-тютюнову звітність (докладніше про неї читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 33, с. 16). Не дивлячись на те, що термін її подання за квітень уже сплив, гадаємо, ці роз‘яснення можуть знадобитися багатьом і у майбутньому. Тож стисло подамо іх головні висновки.
 • Аліменти підлягають індексації Парламент ухвалив Закон України щодо індексації аліментів, в тому числі визначених судом у твердій грошовій сумі (базовий законопроект від 19.03.2015 р. № 2426).
Перейти до номеру
 • № 43
 • № 42
 • № 40
 • № 39
 • № 38
 • № 37
 • № 35-36
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить