Спецстаж в Об’єднаному звіті: чи відображати період мобілізації? Спеціаліст державного органу проходить військову службу за призовом під час мобілізації. Чи зараховується період військової служби до стажу держслужби? Чи потрібно заповнювати додаток Д6 до Об’єднаного звіту на мобілізованого державного службовця?
Заповнення рядків 101 та 102 Податкового розрахунку: запитання та відповіді У Податковому розрахунку з типом «Звітний» мають бути заповнені рядки 101 та 102 його заголовної частини. В них вказуємо інформацію про середньооблікову кількість штатних працівників (далі — СКШП) та облікову кількість штатних працівників (далі — ОКШП). Питання, що виникають при їх заповненні, розглянемо у статті.
Чисельність працівників: визначаємо ОКШП, СКШП, СКП та СКПЕПЗ Чисельність працівників визначається різними показниками і не тільки для статистичних спостережень. Ці показники допомагають підприємствам та державним органам ефективно аналізувати зайнятість, планувати трудові ресурси та здійснювати контроль за дотриманням трудового законодавства. Загальні правила їх визначення, нормативну базу та нюанси розглянемо у статті. Тут також ви знайдете зручний довідник щодо обчислення чисельності працівників.
Приклади обчислення ОКШП, СКШП, СКП та СКПЕПЗ У попередній статті* ви можете знайти визначення та принцип обчислення чисельності працівників. Також там ви знайдете таблицю-довідник щодо врахування різних категорій працівників при обчисленні показників чисельності. У цій статті покажемо на прикладах, як застосувати теорію на практиці.
Компенсація за невикористану відпустку: як розрахувати, якщо змінився режим роботи Працівниця звільняється за власним бажанням з роботи 31 березня 2025 року. До 31.12.2023 вона працювала у режимі повного робочого часу, а з 1 січня 2024 року була переведена на роботу в режимі неповного робочого часу (20 годин на тиждень — по 4 години на день). Як розрахувати їй суму компенсації за невикористану відпустку, якщо вона має невикористані дні відпустки, які накопичені як до 31.12.2023, так і після?
Для водія оформлено простій: розглядаємо оплатні нюанси Для водія сільради з 17.03.2025 запроваджено простій, адже автомобіль перебуває на тривалому ремонті. Чи потрібно при оплаті простою враховувати надбавку за класність та доплату за ненормований робочий день? Чи потрібно оплату простою дотягувати до МЗП?
Педагогічний працівник-сумісник: обов’язкові надбавки та «оздоровчі» Практичний психолог працює у дитячо-юнацькій спортивній школи (далі — ДЮСШ) за сумісництвом на 0,5 ставки. Чи має право такий працівник на отримання надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки?
Бронювання за Порядком № 45: чи діє відстрочка після 31.03.2025 01.04.2025 сплив строк, протягом якого критично важливі підприємства мали можливість оновити свій статус (якщо він був отриманий до 01.12.2024) та перебронювати своїх працівників за оновленим Порядком № 76*. А чи потрібно переброньовувати працівників, які отримали відстрочку відповідно до Порядку № 45**? Зараз розкажемо.
Між звільненням / прийняттям «і муха не пролетить»: нюанси в розрахунку середньої зарплати Трапляються ситуації, коли для вирішення певних проблем працівника звільняють, а наступного дня знову приймають на роботу до того ж роботодавця. Після таких маніпуляцій часто виникає запитання: як надавати відпустку такому працівнику та обчислювати середню для відпускних? Або ж, як розраховувати іншу середню чи середню для лікарняних, якщо він захворіє? Ці питання розглянемо у статті.
Доплата за перевірку навчальних робіт: підстави, умови та нюанси встановлення В якому розмірі вчителям проводиться доплата за перевірку навчальних робіт? Чи залежить її розмір від педагогічного навантаження? Чи здійснюється така доплата при дистанційній формі навчання? Відповіді на ці та інші запитання — у нашій статті.
Щорічна додаткова відпустка: чи можна ділити на частини? Тренерам-викладачам дитячо-юнацької спортивної школи (далі — ДЮСШ) надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. Чи можна таку відпустку ділити на частини протягом року або ж її слід надавати виключно повної тривалості?
Працівник звільняється відразу після хвороби: як виплатити лікарняні Працівник був на лікарняному з 27.03.2025 по 03.04.2025. А 04.04.2025 він вийшов на роботу та написав заяву на звільнення за сімейними обставинами. У день звільнення треба повністю розрахувати працівника. Як виплатити лікарняні, адже усі виплати мають провести в день звільнення?
Допомога на поховання: як оформити та оподаткувати У разі смерті працівника та/або його родичів роботодавець може призначити та виплатити допомогу на поховання від ПФУ. Хто має право отримати таку страхову виплату, на підставі яких документів та в якому порядку, про все це розповімо у нашій статті.
Матдопомога на поховання від роботодавця Окрім допомоги на поховання від ПФУ*, матеріальну допомогу у разі смерті працівника чи його родича може надати і сам роботодавець. Як це зробити і, найголовніше, як такі виплати оподаткувати, розповімо в сьогоднішній статті.