Природні монополісти та користувачі надр розкриють «податкові карти» Закон про податкову реформу від 28.12.14 р. № 71-VIII запровадив новацію для суб’єктів природних монополій і суб’єктів — платників рентної плати за користування надрами. Інформацію про сплату ними податків тепер щомісяця оприлюднюватимуть на офіційному сайті ДФСУ (п. 35.4 ПКУ).
«Зарплатне» перевищення ліміту каси: з фіндопомогою «не прокотить» Не секрет, що готівку понад ліміт каси потрібно здавати до банку. Між тим п. 2.10 Положення № 637* дозволяє зберігати готівку, отриману в банку, для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад ліміт каси протягом 3 робочих днів, включаючи день отримання готівки в банку.
«На границе тучи ходят хмуро»: митне оформлення експорту/імпорту Фіскали роз’яснили: при митному оформленні експорту/імпорту алкогольних напоїв не потрібно подавати ліцензію на право експорту/імпорту такого товару. Однак це зовсім не означає, що така ліцензія зовсім не потрібна. Її наявності вимагає ст. 15 Закону № 481**.
Безнадійна заборгованість: обліковуємо по-новому Порядок відображення в обліку з податку на прибуток безнадійної заборгованості з 01.01.15 р. істотно змінився. А з такою заборгованістю сьогодні доводиться стикатися все частіше. Як же її обліковувати тепер? Про це ми розповімо у статті.
Строк давності: як обчислювати? Бухгалтеру потрібно мати загальні відомості щодо закінчення строків позовної давності, оскільки це безпосередньо впливає на облік. Тому, переймаючись вашими проблемами, ми навели основну інформацію із цього питання. Тож знайомтеся!
Час настав! або Як сплатити ПДВ через електронний рахунок З 01.02.15 р. почала діяти Система електронного адміністрування ПДВ, хоча поки тільки в тестовому режимі. Однак розрахунки з бюджетом за лютий 2015 року вже потрібно провести через електронні ПДВ-рахунки. Ці кошти будуть зараховані до реєстраційного ліміту платника ПДВ у «суперформулі». Про те, як саме слід сплачувати податкові зобов’язання за новими правилами, читайте далі.
Реєстрація платником ПДВ: нюанси переходу Ось і настала довгоочікувана дата, коли підприємство стало платником ПДВ. Що ж далі? Здається, жодних труднощів бути не повинно. Але! Лише у тих суб’єктів господарювання, які пройшли процедуру реєстрації в період створення самого підприємства. А що робити тим, у кого вона припала на розпал виконання договірних зобов’язань? Тут чимало запитань. Ось про них ми сьогодні й поговоримо.
Туристична діяльність та РРО: тандем 2015 року Туристичні агенти і туристичні оператори до 2015 року були турботливо відмежовані від використання реєстраторів розрахункових операцій. Але з початком цього року все змінилося. Темні хмари у вигляді обов’язкового використання касових апаратів згустилися над їхніми головами. Чому так сталося і як проводити розрахунки тепер, читайте далі.
Власник (засновник) керує підприємством безоплатно, тобто задарма: чи можливо це? За умов економічної кризи підприємство тимчасово припинило свою діяльність. Усіх працівників (у тому числі директора) звільнили. Діяльністю підприємства керує його засновник (власник). Чи може він працювати безоплатно, не отримуючи жодної винагороди (зарплати)? Давайте пошукаємо відповідь на це запитання разом.
Понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ: свіжі новації Розрекламоване Прем’єр-міністром «покращення» для роботодавців у вигляді понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ не спрацювало так, як хотілося. Головною метою цього ноу-хау була детінізація фонду оплати праці. Однак «світити» «чорні» зарплати мало хто зважився через низку жорстких умов. У зв’язку з провалом першої спроби законодавці зробили другу (прийняли Закон № 219, який послаблює умови застосування понижуючого коефіцієнта). Чи готові ви піти на ці вимоги заради зменшення розміру ЄСВ? Для відповіді на це запитання давайте з’ясуємо, чого повинен дотримуватися роботодавець.
Індексація заробітної плати за березень 2015 року Січневий індекс інфляції обігнав свого попередника та зупинився на позначці 103,1 %. І наявним є результат — збільшилися величини приросту індексів, на які роботодавець зобов’язаний індексувати зарплату. У цій консультації ви знайдете готові розраховані коефіцієнти та суми поточної індексації для всіх базових місяців починаючи з січня 2008 року. Все це допоможе вам легко провести зарплатну індексацію за березень 2015 року.
Компенсація за затримку виплати зарплати в березні 2015 року Держслужба статистики оприлюднила індекс споживчих цін за лютий 2015 року (105,3 %). Це найвищий показник офіційної інфляції за період з 2001 року! Давайте поглянемо, як це вплине на компенсацію зарплатних боргів, що виплачуються в березні 2015 року.
Підприємець придбав нежитлову будівлю: які податки та коли він сплачуватиме Ситуація. Підприємець у 2015 році придбав будівлю та планує здавати її в оренду як ФОП-єдиноподатник. Що тепер робити із земельним податком за ділянку під будівлею? Чи потрібно подавати звітність із цього податку? Як і коли сплачувати податок на нерухоме майно? Що ще потрібно врахувати при купівлі нерухомості? Дуже цікаві запитання, тож з’ясуємо всі нюанси.
Відрядження до Криму: добові та право на витрати Як визначити розмір добових при відрядженні працівника до Криму? Чи можна підтвердити витрати на проживання та проїзд документами, в яких сума проставлена в російських рублях?