Фіксація порушень правил дорожнього руху Кабмін затвердив Порядок функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.
Важливо! Мінфін оновив Критерії блокування податкових накладних Як відомо, скрутні часи вимагають рішучих дій. Ось і Мінфін, напевно, озброївшись таким гаслом, вніс позачергові зміни до Критеріїв № 567*. Чому позачергові? А усе тому, то сам наказ від 13.06.17 р. № 567 пропонує «покращувати» критерії раз на три місяці (за підсумками кварталу). Звичайно, в обставинах, що склалися, чекати закінчення кварталу вже було не можна. Система вимагала серйозного доопрацювання. Тому спочатку вийшов наказ Мінфіну від 18.09.17 р. № 776 («БТ», 2017, № 42), а тепер — наказ від 09.11.17 р. № 926. Що новенького він принесе платникам ПДВ?
Чи може розрахунок коригування потрапити у ПДВ-декларацію раніше податкової накладної? Це здається дивним, але такі ситуації трапляються. Наш читач зіткнувся з такою ситуацією: 10.10.17 р. підприємство — платник ПДВ відвантажило товар покупцеві і за «першою подією» виписало податкову накладну (ПН). Проте бухгалтер забув зареєструвати її в ЄРПН. В останніх числах жовтня покупець повертає частину товару. Продавець виписує «зменшуючий» розрахунок коригування (РК) і направляє його покупцеві для реєстрації в ЄРПН. При цьому в перших числах листопада реєструє в ЄРПН і «забуту» ПН. РК потрапить до ЄРПН відразу після ПН також у листопаді 2017 року (своєчасно). Як постачальникові і покупцеві відобразити такі документи в ПДВ-звітності? Давайте розберемося.
Нові правила гри з електронними документами З 15 листопада «наказала довго жити» сумнозвісна багатьом платникам податків (особливо — платникам ПДВ) Інструкція № 233. Їй на зміну з цієї дати прийшов Порядок № 557. Він визначає основні організаційно-правові принципи електронного документообігу платників з контролерами. У ньому значно розширений «термінологічний словник», зокрема наведені визначення термінів: «обов’язковий реквізит електронного документа», «перша квитанція», «друга квитанція», «операційний день», «повідомлення про припинення дії договору» і низка інших. Що в ньому ще цікавого? Давайте подивимося.
Нестача товару: чи потрібно виправляти ПН? У редакцію надійшло запитання: «При прийманні товару виявилось, що його менше, ніж указано в накладній і ПН. Чи потрібно вимагати від постачальника складати РК до ПН»?
Календарі і магніти з логотипом підприємства: виробляємо, роздаємо та обліковуємо Напередодні Нового року багато госпсуб’єктів замислюються про популярний PR-хід: роздавати існуючим та потенційним клієнтам календарики на наступний рік, магніти і інші корисні «дрібнички» зі своєю символікою. Як правильно врахувати такий «роздавальний» матеріал? Про це ви дізнаєтеся з нашої статті.
Страхування врожаю: коротко про головне Виробництво сільськогосподарської продукції є одним із найбільш ризикованих видів діяльності. Пов’язано це із значним впливом на процес вирощування продукції природних умов та різних природних катаклізмів (повеней, посух, граду тощо), які практично щороку спричиняють загибель значної частини урожаю і завдають великих збитків аграріям. Мінімізувати наслідки настання цих несприятливих подій можна, застрахувавши цей урожай. Про те, як це зробити, читайте далі.
Неповний робочий час: норми Для одних роботодавців установлення неповного робочого часу є необхідністю, що дозволяє в умовах фінансових труднощів скоротити витрати на оплату праці і зберегти наявний склад кваліфікованих працівників, а для інших — обов’язком, установленим нормами трудового законодавства. Крім того, на практиці доволі часто неповний робочий час установлюється на прохання працівника. Приймаєте працівника на роботу на умовах неповного робочого часу, тоді давайте поговоримо про те, як розрахувати йому норму тривалості робочого часу.
Злочин (помилка в призначенні платежу на сплату єдиного податку) і покарання… Ситуація. Підприємець помилився: у грудні 2016 року сплатив єдиний податок (група 2) через платіжний термінал, забувши при цьому вказати в призначенні платежу свій ідентифікаційний код (ІПН). У березні 2017 року помилку виявив і подав у податкову лист з уточненням ІПН. Фіскали погодилися зарахувати платіж, що «висів», на інтегровану картку підприємця, але вимагали штраф за несплату єдиного податку не лише за грудень 2016 року, але і за січень, і лютий 2017 року (акт перевірки вручили 25.10.17 р.). Чи мають рацію податківці?
Якщо провайдер телекомпослуг нарахував «самоштраф»… В отриманому нашим підприємством рахунку за телекомунікаційні послуги сума до сплати зменшена на штраф провайдера на нашу користь. Як провести цей рахунок у бухобліку?
«Самоштраф» менше 1 гривні: чи показувати в уточненці Чи відображаються у ПДВ-звітності штрафні санкції у разі самостійного виправлення в ПДВ-декларації за минулий податковий період помилок, які призвели до заниження податкових зобов’язань, якщо сума штрафу дорівнює 50 копійкам або менше 50 копійок?
Чи подавати фінзвітність при уточненні податку на прибуток Чи необхідно подавати разом з уточнюючою податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (у тому числі за 2014 — 2016 роки) фінансову звітність та проставляти позначку про одночасне її подання, якщо показники фінансової звітності, що була подана, не підлягають (підлягають) виправленню, та яким чином здійснюється таке подання?
Роздрібна торгівля вином: чи потрібно вносити відомості в Реєстр місць зберігання алкоголю Чи потрібно суб’єктові господарювання, що здійснює роздрібну торгівлю виключно винами столовими, вносити в Єдиний державний реєстр місць зберігання відомості про приміщення, в яких такий суб’єкт здійснює зберігання вин столових, у тому числі якщо місця зберігання розташовані поза місцем здійснення торгівлі?
Харчування працівників Учені спростували поширену думку про те, що ситий шлунок допомагає приймати раціональніші і розумніші рішення. Вони стверджують, що розум працює краще при порожньому шлунку. На щастя, не всі роботодавці поділяють цю точку зору, а тому організовують харчування своїх працівників, незважаючи на останні наукові відкриття. Адже на ситім тулубі голова стоїть прямо. Давайте з’ясуємо, до яких податкових наслідків приводять такі старання роботодавця.