Оновлено довідники податкових пільг ДФСУ традиційно оновила довідники податкових пільг — станом на 01.10.17 р.: Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету № 84/1 і Довідник інших податкових пільг № 84/2.
Монетаризація субсидії: строк подання заяви продовжено Громадяни можуть отримати грошима частину невикористаної суми субсидії, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•год електричної енергії (у разі використання природного газу / електричної енергії для індивідуального опалення).
Перелік «ризикових» товарів розширено ДФСУ внесла зміни до Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД (наказ ДФСУ від 30. 06.17 р. № 461), які є «ризиковими», а податкові накладні на поставку таких товарів підпадають під моніторинг.
Безмитні квоти для українських товарів З 01.10.17 р. вступило в силу рішення Європейського Союзу про надання Україні додаткових торговельних преференцій, яке діятиме протягом 3 років.
Мотиваційні виплати торговим мережам: «підводні камені» податкового обліку Приводом для написання цієї статті стала проблемна ситуація, з якою зараз усе частіше стикаються виробники, що передають свою продукцію для продажу в торгові мережі (дистриб’юторам). За умовами договору, при досягненні дистриб’ютором певного обсягу продажів виробник виплачує йому бонуси. По суті, це додаткова знижка на товар, що продається, але подають її як мотиваційну виплату. Проте при перевірці податківці розглядають мотиваційні виплати «під мікроскопом». І оскільки документів, що підтверджують реальність проведених «досліджень ринку», «просування товару» і т. д., немає, вони знімають ці суми з витрат і податкового кредиту як нереальні операції. У результаті «знижка» виливається у виробника в неабиякі штрафи. У статті ми розповімо про те, як уникнути цих проблем.
Готуємо автомобіль до зими: щорічний клопіт Декілька холодних днів наприкінці вересня відразу нагадали усім про те, що осені давно час вступити у свої права. Ну а раз так, то скоро до нас нагрянуть дощі. А там, дивишся, і зима підтягнеться з першим снігом, морозом і ожеледдю. Щоб такі сюрпризи природи не застали водіїв авто зненацька, треба підготувати їх «залізних коней» до холодів, тобто провести техобслуговування, замінити шини, акумуляторні батареї і т. п. А у бухгалтерів свій клопіт — усі ці операції треба відобразити в обліку підприємства.
Єдиноподатник продає землю — оподатковуємо всю виручку! Продаж юридичною особою — платником єдиного податку основних засобів має свою специфіку. Полягає вона в особливих правилах оподаткування доходів, отриманих від такого продажу, їх ми розглянули у минулому намері*. Але ще більше запитань у єдиноподатників виникає, коли вони продають такий специфічний об’єкт основних засобів, як земельна ділянка. Відповіді на них шукайте у цій статті.
Додаткові витрати посередника: чи обкладати ПДВ? Під час виконання посередницького договору посередник може нести низку додаткових витрат. Найчастіше це витрати на транспортування, вантаження/розвантаження, оплату страховок, банківських комісій та інші витрати, супутні постачанню товарів/послуг. У кінцевому результаті всі витрати відшкодує замовник. Але існує питання з обкладенням їх ПДВ.
Продаж рухомого майна фізособою: нюанси оподаткування Напевно, усі пам’ятають крилату фразу Дяді Федора з мультфільму «Троє з Простоквашино»: «Щоб продати що-небудь непотрібне, треба спочатку купити що-небудь непотрібне…». Про те, як згідно з положеннями ПКУ обкладаються операції з купівлі-продажу рухомого майна фізособою, піде мова в цій статті.
Нараховуємо зарплату при підсумованому обліку робочого часу Як правильно нарахувати зарплату працівникам з підсумованим обліком робочого часу? Які відмінності при розрахунку годинної тарифної ставки для оплати роботи у нічний час, святково-вихідних, надурочних? Як виконати вимогу щодо суми зарплати не нижче мінімальної для таких працівників? Ці запитання часто надходять на нашу пошту. Тому ми спільно з фахівцем Мінсоцполітики підготували сьогоднішню статтю, у якій розкриємо нюанси оплати праці працівників з підсумованим обліком робочого часу.
ФОП на ЄП отримав аванс на третій — повернув на другій До нас звернувся ФОП на ЄП, який «своїми власними руками» створив для себе нетипову ситуацію… Подібні запитання зустрічаються нечасто. ФОП на ЄП працював у I півріччі поточного календарного року на третій групі ЄП (ставка 3 %), а з III кварталу перейшов у другу групу ЄП. Отриманий у I півріччі аванс від покупця він у зв’язку з розірванням договору повернув тому в III кварталі. Які будуть податкові наслідки?
«На пенсію переходжу!»: підприємницький клопіт У 2017 році підприємець-загальносистемник став пенсіонером, але при цьому продовжує свою діяльність. Чи потрібно якось повідомляти податківців про новонабутий статус пенсіонера? І коли подавати форму № Д5 з типом «призначення пенсії»? І взагалі, у які строки подавати декларацію про доходи і форму № Д5 за 2017 рік?
Чи треба нараховувати пеню, якщо є переплата Чи треба нараховувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок у разі подання уточнюючої декларації або уточнень у складі звітної декларації, якщо за відповідним платежем є переплата?
Держпраці: коли чекати на штраф Чи завжди за порушення трудового законодавства, виявлені в ході перевірки «з праці», підприємству загрожує штраф за ст. 265 КЗпП?
Помилково подали декларацію: що робити? Бухгалтер при відправленні електронної декларації не помітив, що в програмі позначкою відмічений не той податковий орган. У результаті декларація була відправлена не туди. Що робити у цій ситуації? Чи можна якось відкликати декларацію, що подана в «помилковий» контролюючий орган?