Інфляція за травень — 102,2 % За даними Держслужби статистики, індекс споживчих цін на товари та послуги (він же індекс інфляції) за травень 2015 року порівняно з квітнем 2015 року становив 102,2 %. Після квітневого індексу у 114 % це — значне падіння.
Цінова експертиза для розрахунків з нерезидентом НБУ підвищив (повернув) суму розрахунків з нерезидентом за роботи, послуги (у тому числі з продажу товарів у кредит, передачі майна в оренду, у лізинг), права інтелектуальної власності / за виданими в рахунок їх оплати векселями, перерахування якої потрібно обов’язково підтверджувати актом цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків.
Критерії пожежної безпеки У новій редакції виклали Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Дострокове повернення банківських вкладів Законодавці зробили черговий крок до стабілізації банківської системи. З цією метою внесли зміни до ЦКУ та Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.06 р. № 3480-IV.
Воєнний стан: яким він буде, якщо буде Ситуація на південному сході країни все ще залишається складною. Як кажуть, про «всяк випадок», законодавці ухвалили новий Закон про воєнний стан.
Погода… на роботі: створюємо затишний мікроклімат Куточок прохолоди — те що треба в літню спеку. Адже прохолода в робочому приміщенні підвищує працездатність і просто піднімає настрій як персоналу, так і клієнтів. З іншого боку — це входить до обов’язків роботодавця в межах охорони праці. Сьогодні почнемо з обліку кондиціонерів та вентиляторів, а у наступному номері продовжимо «освіжаючу» тему. До того ж є зміни в податковоприбутковому обліку цих об’єктів. Хочете дізнатися які — читайте нашу статтю.
Негосподарські витрати: зелене світло в обліку податкового прибутку За довгі роки бухгалтери звиклися з думкою, що все «негосподарське» проходить повз облік з прибутку. І коли з 01.01.15 р. ці правила змінилися, багато хто не повірив несподіваному «витратному» подарунку. Це як на дорозі: навіть якщо знаєш, що світлофор зламаний, все одно на червоне світло їхати боязко. Тож як там на сьогодні справи з негосподарськими витратами? На це запитання ми відповімо у статті.
Нелегально використали «старе» ВЗ ПДВ: як виправити наслідки Приводом для написання статті стало запитання читача. Ситуація: платник ПДВ вирішив погасити зобов’язання у квітневій декларації з ПДВ «долютневим» від’ємним значенням (ВЗ), що фігурувало у додатку Д2. При цьому суму «старого» ВЗ він не заявляв на збільшення реєстраційного ліміту (РЛ). Тобто рядок «а» у шапці додатка Д2 не заповнювали ні в декларації за березень, ні за попередні періоди. Про те, якої помилки припустилося підприємство і як її виправити, читайте у цій статті.
Як обзавестися РРО Багато хто з підприємств і ФОП досі не мали справи з касовими апаратами, а з урахуванням законодавчих нововведень найближчим часом вимушені обзавестися РРО. З чого почати свій вибір, як зареєструвати РРО та що при цьому потрібно мати на увазі, розповімо в сьогоднішній Шпаргалці бухгалтера.
«Гра починається!»: додаткові правила для СЕА з 01.07.15 р. Що ж, повільно, але впевнено (не звертаючи уваги на всі промахи і недоробки) ми підійшли до нового етапу роботи СЕА — етапу її звичайної роботи. І якщо протягом «тестового» режиму платники ПДВ звикали до поголовної і своєчасної реєстрації ПН/РК в ЄРПН, штрафних санкцій і підрахунку РЛ, то нова стадія також має в собі чимало сюрпризів. З 01.07.15 р. у гру вступають додаткові правила…
Оренда авто у фізособи: нюанси оформлення та оподаткування Підприємство планує орендувати автомобіль у фізособи — ця ситуація знайома? У новачків часто виникає низка запитань. Які умови необхідно прописати в договорі? Чи потрібно його посвідчувати нотаріально? Який розмір орендної плати вказати? Як оподатковувати виплати за договором оренди? Чи потрібно оформляти подорожні листи та страховку? Давайте розбиратися.
Новий Звіт з ЄСВ: продовжуємо впроваджувати теорію у практику Ми знайомили вас з оновленим Звітом за формою № Д4 у «БТ», 2015, № 22, розбиралися, як відобразити в цьому Звіті відпускні та компенсацію за невикористану відпустку, у «БТ», 2015, № 23. Настав час поговорити і про інші виплати. Сьогодні «на манежі»: лікарняні, декретні та винагороди за виконані роботи (надані послуги) за ЦПД! Відобразити зазначені виплати у Звіті за формою № Д4 вам допоможе ця стаття.
Індексація заробітної плати за червень 2015 року Інфляція злітає вгору — зростають витрати роботодавця на виплату індексації заробітної плати. З’являються звичні запитання: а чи потрібно? Або ж: як уникнути індексації? На яку суму підвищувати зарплату за червень 2015 року? Сьогодні ми з вами легко розберемося з усім цим.
Компенсація за затримку виплати зарплати в червні 2015 року Держслужба статистики оприлюднила індекс споживчих цін за травень 2015 року (102,2 %). Це зниження індексу інфляції чи всього лише перепочинок? Поживемо — побачимо. Сьогодні ж розглянемо, як травневий індекс інфляції вплине на компенсацію зарплатних боргів, що виплачуються в червні 2015 року.
Комісійна винагорода: коли виписувати ПН Коли виписувати податкову накладну (ПН) на комісійну винагороду: під час продажу товару, переданого на комісію чи після оформлення звіту комісіонера?
Українській філії кримського підприємства не потрібна ПДВ-реєстрація Юрособа має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим» і провадить госпдіяльність на материковій Україні через відокремлений підрозділ юрособи (представництво, філія). Чи потрібно реєструвати такий підрозділ платником ПДВ?