Трансфертне ціноутворення: новий перелік «офшорних» країн Розпорядження КМУ від 14.05.15 р. № 449-р «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України»
У липні з’являться нові акцизні марки КМУ затвердив нові зразки акцизних марок для алкогольних напоїв (АН) і тютюнових виробів (ТВ) вітчизняного та імпортного виробництва.
Таємнича графа 7 додатка Д1: яку дату отримання розрахунку коригування зазначити? Дата отримання розрахунку коригування (РК) завжди викликала спори при заповненні додатка Д1 до ПДВ-декларації. Адже, на думку податківців (якої вони дотримувалися і до 01.01.15 р.), саме вона безпосередньо впливала на період коригування податкових зобов’язань (ПЗ) у постачальника та податкового кредиту (ПК) у покупця.
Однак із запровадженням СЕА все змінилося. Несподівано на перший план вийшла не дата отримання РК, а момент його реєстрації в ЄРПН. Як тепер заповнювати графу 7 додатка Д1, щоб не помилитися? Давайте розберемося з цією задачкою.
Власний капітал підприємства: як уникнути проблем із мінімальним розміром До 1 червня усі підприємства повинні подати фінансову звітність держреєстратору. Головний показник, який аналізують держреєстратори, — це розмір власного капіталу. У статті ми розповімо про те, якого його «критичного» розміру треба дотримуватися і як цього можна досягти.
Дивіденди-2014: хто, як і коли їх виплачує Якщо вашому підприємству пощастило отримати прибуток за підсумками 2014 року, то напевно на загальних зборах засновників (учасників) буде розглянуто питання про його розподіл, у тому числі про спрямування його частини на виплату дивідендів. Про те, як відбувається виплата дивідендів за 2014 рік підприємствами різних організаційно-правових форм, ви дізнаєтеся із запропонованої статті.
Помилки в податковій накладній: виправляємо ІПН покупця З 01.01.15 р. у платників ПДВ відкрилася нова «опція» — вони отримали можливість виправляти помилки у ПН за допомогою РК. Тепер будь-який промах (чи то арифметична помилка, чи то помилка в заголовних реквізитах ПН) не викличе занепокоєння.Але як це часто буває — усе нове не завжди працює ідеально. Ось і платники ПДВ зіткнулися з першою загадкою — як виправити ІПН покупця. Що ж, давайте розбиратися.
Нові ліцензії: попереджений — значить озброєний Уже через місяць (а саме з 28.06.15 р.) вступить у «права спадкування» новий Закон про ліцензування. Обіцяють, що ліцензій стане менше, а отримати їх буде простіше. Короткий анонс цих «покращень» ви отримали в «БТ», 2015, № 14, с. 4. А сьогодні поговоримо про очікувані зміни детальніше.
Коли підвищують оклади: обчислюємо відпускні правильно Підвищення окладу — радісна подія для будь-якого працівника підприємства. Але для бухгалтерів у відпускний сезон вона обертається додатковою роботою. Якою? Пов’язаною з необхідністю проводити коригування виплат при розрахунку відпускних. Що за «звір» це коригування і з чим його «їдять»? Зараз розповімо.
Розраховуємо декретні з урахуванням обмежень Реформи в системі соцстрахування породили масу запитань у бухгалтерів-практиків. Про те, як вони вплинули на виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, ми вже розповідали (див. «БТ», 2015, № 6, с. 30). А сьогодні поговоримо про зміни, що торкнулися розрахунку допомоги по вагітності та пологах. Основну увагу приділимо працівницям із страховим стажем менше 6 місяців. Адже з початку 2015 року при розрахунку декретних таким працівницям треба врахувати відразу два обмеження. Безпомилково визначити розмір допомоги по вагітності та пологах для «особливих» декретниць допоможе ця стаття.
Приймаємо готівку: коли РРО не потрібний Тема застосування РРО стає тим актуальніше, чим ближче 01.07.15 р. Це дата, з якої податківці почнуть застосовувати штрафні санкції, у разі якщо підприємство приймає готівку за послуги без РРО. Але навіть якщо у підприємства прийом готівки не пов’язаний із послугами, все одно багато бухгалтерів все більше і більше сумніваються: а чи потрібен нам РРО в тому чи іншому випадку? Як розібратися у нетрях законотворчості і консультаціях податківців, що часто суперечать одна одній? Як прийняти правильне рішення: коли потрібен РРО, а коли ні? Детальніше про це поговоримо далі.
Як правильно нарахувати відпускний резерв? Виробниче підприємство нараховує резерв відпусток робітникам за методикою, описаною в «БТ», 2015, № 16, с. 20. За нашими розрахунками витрати на оплату праці в місяці виходу робітника у відпустку істотно відрізняються від витрат у «звичайні» місяці. Чи правильно це? І в чому взагалі сенс створення резерву відпусток — адже за рахунок цього перекручується собівартість?