Рублям із зображенням Криму до України шлях закрито! Постанова Нацбанку від 13.10.17 р. № 103 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України та проведення деяких валютних операцій»
Реєстр великих платників податку ДФСУ затвердила Реєстр великих платників податків на 2018 рік. Тобто уже зараз суб’єкти господарювання можуть зрозуміти, чи віднесено їх до великих платників податків на наступний рік.
Обіг акцизних податкових векселів Мінфін привів у відповідність до вимог діючого законодавства правила випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України легких та важких дистилятів, а також скрапленого газу та бутану, ізобутану, які в межах квот отримано та/або ввезено в Україну для використання їх як сировину для виробництва етилену.
Розстрочення ПДВ при ввезенні обладнання Кабмін оновив Порядок надання розстрочення сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України устаткування та обладнання за переліком, визначеним пп. 58 і 59 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.
Зміни до головного бухгалтерського закону: що нас чекає Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.06.17 р. № 4646-д (далі — Проект № 4646-д) зараз перебуває на підписі у Президента. Цілком ймовірно, що Президент його підпише, оскільки прийняття цих правок викликане необхідністю інтеграції до законодавства Євросоюзу. У будь-якому разі час на «освоєння» ще є, оскільки значна частина новацій набуде чинності з 01.01.18 р. У статті ми розповімо про головні нововведення, які очікуються у сфері бухобліку.
Передача майна до статутного фонду: ПДВ-наслідки Підставою для написання цієї статті стало запитання нашого читача. Суть його в такому: «Підприємство «А» є засновником підприємства «Б». Обидві сторони — платники ПДВ. Підприємство «А» вирішило передати до статутного фонду підприємства «Б» деяке майно (будівлю). І тут виникає запитання: чи треба таку операцію обкладати ПДВ?». Що ж, давайте розбиратися.
Єдиноподатник & земля: коли діє звільнення від земподатку Платники єдиного податку звільняються від справляння плати за землю в частині земельного податку. Цю аксіому знає кожен єдиноподатник. А тому дехто вважає, що за ширмою єдиного податку можна заховати від сплати земельного податку будь-які землі, що належать єдиноподатнику на праві приватної власності. Водночас це не зовсім так. Про те, на які землі єдиноподатника поширюється таке звільнення, ми сьогодні з’ясуємо.
«Теплий» кредит для ОСББ: оформляємо й обліковуємо «Теплі» кредити існують вже не перший рік. Ви, напевно, здивуєтеся, але усе почалося ще в далекому 2010 році з прийняттям державою окремої спецпрограми. Звичайно, відтоді багато що змінилося — і процентні ставки, і перелік енергоефективного обладнання, і відсоток відшкодування з бюджету. Але незважаючи на це, незмінним залишається одне — вигідність таких кредитів і реальна можливість заощадити на оплаті комунальних платежів. Тому з початком опалювального сезону не зайвим буде нагадати: що ж таке «теплий» кредит, де його взяти, які документи підготувати, ну і звичайно, як такі операції відобразити у бухобліку.
Причепом з пенсійною реформою прийняли… Про прийняття пенсійної реформи, напевно, вже знає усе передпенсійне, «вжепенсійне» та те населення нашої країни, що тільки мріє про пенсію. Але не усі знають, що в «пенсійно-реформаторському» Законі № 2148* є зміни, які назвати пенсійними можна з великою натяжкою. Заінтригували? Зараз усе розповімо!
Приймаємо на роботу інваліда Інвалідність — соціальне явище, уникнути якого не може жодне суспільство. І кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів і можливостей формує соціальну й економічну політику у сфері захисту інвалідів. Працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць для цієї категорії працівників — актуальна тема наразі для всіх без винятку роботодавців. Про це сьогодні й поговоримо.
Повідомлення про прийняття на роботу: практичні ситуації Прагнучи побороти явище «неофіційного працевлаштування», законодавці ще у 2015 році зобов’язали роботодавців повідомляти податківців про усіх прийнятих працівників. У цій статті нагадаємо основні правила подання Повідомлення про прийняття на роботу і дамо відповідь на найбільш поширені питання.
Зміна методу амортизації: чи можна посеред року? Протягом 9 місяців 2017 року підприємство нараховувало амортизацію легкового автомобіля методом прискореного зменшення залишкової вартості. З 01.10.17 р. ми б хотіли перейти на прямолінійний метод. Чи можна змінити метод нарахування амортизації основних засобів у середині звітного року?
Переплата з ПДВ і уточненка Платник ПДВ подає уточненку до ПДВ-декларації. У нього на ПДВ-рахунку є сума, що перевищує суму доплати за уточненкою, а на особовому рахунку значиться переплата. Чи потрібно йому додатково перераховувати кошти при поданні уточненки?
Оплата отримана після ПДВ-реєстрації: що загрожує єдиноподатнику У ІІ і ІІІ кварталі 2017 року ФОП — платник єдиного податку (ЄП) групи 3 (без ПДВ) виконав роботи для замовника. З 01.10.17 р. він перейшов на сплату єдиного податку з ПДВ (ставка 3 %). І тільки 06.10.17 р. надійшла плата за виконані раніше роботи. Чи треба сплачувати ПДВ у цьому випадку? За якою ставкою сплачувати єдиний податок з отриманої суми — 3 % або 5 %?
Пільгове постачання за пониженою ціною: ПДВ-наслідки для продавця Фізособа-підприємець — платник ПДВ користується вугільною пільгою. При цьому одноразово продав вугілля, придбане без ПДВ, за ціною нижче ціни його придбання. Підкажіть, які наслідки в ПДВ-обліку будуть для постачальника, якщо вугілля придбано за ціною 2800 грн. (без ПДВ), а реалізовано за ціною 2500 грн. (без ПДВ)?