№7

Місцеве самоврядування, липень, 2021/№ 7 Інші номери журналу ›
 • Артур Товмасян: Асоціація органів місцевого самоврядування — не надбудова над радами, а платформа для співпраці Закон України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» був ухвалений ще 12 років тому. Основною метою Закону було забезпечення захисту інтересів і прав різних рівнів місцевих рад, обмін досвідом членів відповідних асоціацій, проведення навчальних заходів. Як працює Закон, чи є необхідність удосконалювати його положення, а також про практику роботи першої в Україні Харківської обласної Асоціації, яка була зареєстрована ще 8 травня 2007 року, про загальні проблеми всіх асоціацій на сучасному етапі ми поспілкувалися із Президентом обласної Асоціації, головою Харківської обласної ради Артуром Товмасяном.
 • Земельні торги по-новому та інші способи наповнення місцевого бюджету З 27 травня 2021 року територіальні громади отримали право розпоряджатися майже всіма землями місцевих громад за межами населених пунктів. На завершення земельної децентралізації 01.07.2021 набрав чинності Закон України від 31.03.2020 № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення»1, а 6 липня 2021 року — Закон України від 18.05.2021 № 1444-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони»2. Реалізуючи повноваження власника земельних ділянок за межами населених пунктів, територіальні громади стикаються з низкою практичних питань та ставлять перед собою завдання покращення матеріальної бази місцевого самоврядування. Про це і поговоримо далі.
 • Актуальне запитання. Про видачу довідки щодо наявності у фізичної особи земельних ділянок для звільнення від сплати податків Якими нормами регулюються питання видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок для звільнення від сплати податків (вона має бути за підписом міського голови)? Ким затверджено форму довідки і чи мають право надавати їх органи місцевого самоврядування, не маючи доступу до реєстру нерухомості?
 • Щодо окремих питань застосування нової редакції Закону України «Про землеустрій» у реєстраційній діяльності Лист від 04.06.2021 № 22-28-0.211-6673/2-21
 • Про окремі проблемні питання реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 28.04.2021 № 1423-IX у реєстраційній діяльності Лист від 03.06.2021 № 22-28-0.211-6603/2-21
 • Казначейське обслуговування місцевих бюджетів: зміни До Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.2012 № 938, з метою приведення його у відповідність до законодавства внесено зміни наказом Мінфіну від 19.04.2021 № 2221. Додамо: на сайті ВРУ (zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1569-12/ed20210101#Text) чомусь поки що не видно змін у документі (остання редакція датована 01.01.2021), але знайти їх можна на офіційному сайті Мінфіну за посиланням mof.gov.ua/uk/decrees_2021-487. Тож будьте уважними.
 • Актуальне запитання. Про забезпечення безкоштовного харчування дітей, які мають пільги, в групах подовженого дня за рахунок коштів місцевого бюджету Чи мають право діти пільгових категорій (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах, діти з інвалідністю, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», діти, батьки яких загинули (пропали безвісті) в ході бойових дій) харчуватись безкоштовно в ГПД (групах подовженого дня) за рахунок коштів міського бюджету? Яким документом це передбачено? Який показник має бути підставою для визначення учнів для звільнення від сплати за харчування на 100 %, 50 %?
 • Актуальне запитання. Про надання пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворились за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв) Чи може ОМС надавати пільги зі сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворились за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)?
 • Про розрахунок обсягу освітньої субвенції на 2021 рік Витяг із листа від 26.05.2021 № 1/11-3775
 • Щодо розгляду листа Витяг із листа від 30.05.2021 № 07010-05-10/16841
 • Київська агломерація без прикрас Можна вперто ігнорувати той факт, що Київська агломерація вже існує. Але невдячна справа — заперечувати закони природи, ігнорувати правила урбаністики. Агломерації — це про розвиток і синергію. А їх центри — точки економічного тяжіння. Складно? Але насправді жителі міст-мільйонників та сусідніх муніципалітетів вже на повну доводять, що такі утворення є. Залишилось встановити правила гри.
 • Актуальне запитання. Про використання старостою службового автомобіля На балансі виконавчого комітету є службовий автомобіль, який вирішили передати у користування старості. В нашому старостинському окрузі я лише один працівник-староста. Чи маю я можливість самостійно сісти за руль службової машини і використовувати машину, оскільки в нас немає водія? Яким чином треба списувати бензин?
 • Видача дублікатів посвідчених документів Сьогодні поговоримо про такий вид нотаріальної дії, як видача дублікатів посвідчених документів, — одну із семи нотаріальних дій, передбачених ст. 37 Закону України від 02.09.1993 № 3425-XII «Про нотаріат»1, яка може вчинятися саме посадовими особами органів місцевого самоврядування.
 • Депутати місцевих рад: про колишніх & теперішніх Для ОМС буде важливим огляд наступних листів профільних міністерств, які стосуються діяльності депутатів місцевих рад. Зокрема, в листах будуть розглянуті відповіді на такі запитання:
  1. Чи є політично значущими особами депутати місцевих рад?
  2. Чи є політично значущими особами колишні депутати місцевих рад та протягом якого періоду?
  3. Чи є депутати місцевих рад публічними особами, уповноваженими на виконання функцій місцевого самоврядування?
 • Актуальне запитання. Про застосування нових норм харчування у закладах дошкільної, загальної середньої освіти Коли треба застосувати нові норми харчування у закладах дошкільної, загальної середньої освіти: з 1 вересня чи вже зараз?
 • Укладення трудових договорів у сфері освіти1 Останніми місяцями активно проводяться конкурси, на яких «обирають» майбутніх керівників закладів загальної середньої освіти. І це лише перший етап. Далі йдуть побудова трудових відносин із керівником закладу освіти, налаштування взаємодії, співпраця з педагогічним складом. Про це та інше читайте в нашому матеріалі.
 • Медичне обслуговування в закладах освіти: як надавати? До редакції надходили запитання з приводу надання медичного обслуговування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, тому ми вирішили пошукати відповіді на поставлені запитання у профільних міністерств. Ось що з цього приводу говорить Міністерство освіти і науки України у своєму листі від 16.03.2021 № 4.5/527-211, відповідаючи на такі запитання:
  1. Який алгоритм дій медичного персоналу в закладах дошкільної та загальної середньої освіти?
  2. У разі відсутності медичної сестри хто має право її замінити та надавати допомогу?
  3. Якими нормативними актами регулюються питання надання медичного обслуговування в таких закладах?
 • Оренда & орендарі та цільове призначення орендованого майна 16.04.2021 набрав чинності наказ Фонду державного майна від 22.03.2021 № 453 «Про затвердження Переліку цільових призначень, в межах яких можливе внесення змін до договорів оренди, укладених до набрання чинності Законом України «Про оренду державного та комунального майна», в частині зміни цільового призначення орендованого майна»1. Завдяки прийняттю цього документа орендарі державного та комунального майна отримали можливість вносити до договорів оренди, укладених до введеня в дію Закону України від 03.10.2019 № 157-IX «Про оренду державного та комунального майна»2 (набрав чинності 27.12.2019, введення в дію відбулось 01.02.2020, окрім деяких положень, визначених Прикінцевими та перехідними положеннями), за результатами конкурсу або з єдиним претендентом (за результатом вивчення попиту) зміни в частині цільового призначення орендованого майна.
 • Актуальне запитання. Чи може рада скасувати наказ начальника відділу? Чи може рада скасувати наказ начальника відділу?
 • Щодо повноважень військово-цивільних адміністрацій Лист-запит від 24.05.2021 № 24.02/21-11
 • Щодо повноважень військово-цивільних адміністрацій Витяг із листа Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України від 25.06.2021 № 8/34.2/3358-21
 • Щодо затвердження Положення про форму та зміст структури власності Лист від 11.06.2021 № 5178/8.4.4/32-21
 • Конфлікт інтересів в ОМС. Повноваження та приватний інтерес: обов’язок урегулювання У попередньому випуску нашого видання ми почали обговорювати тему конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування і розібрали норми, що роз’яснюють сутність конфлікту інтересів. У цій статті ми продовжимо опрацьовувати законодавчі норми на прикладі запитань, що надходять до редакції.
 • Актуальне запитання. Про переведення головного спеціаліста ЦНАПу без конкурсу на посаду адміністратора цього ж ЦНАПу Доброго дня, колеги! Підкажіть, чи можна головного спеціаліста ЦНАПу без конкурсу перевести на посаду адміністратора цього ж ЦНАПу та цієї ж громади?
 • Актуальне запитання. Про заповнення декларації відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» Мене, як експерта, запросили до участі в конкурсній комісії з відбору директорів шкіл, у зв’язку з чим виникло запитання: чи маю я до 1 квітня заповнювати декларацію відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» про доходи через участь у цій комісії?
 • Концепції розвитку цифрових компетентностей жителів громади1 Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів Мукачівської міської територіальної громади затвердили на сесії міської ради. Мета — досягти 100 % цифрової грамотності населення за 5 років. Концепцію розроблено з метою більш зрозумілого, безпечного та доступного для кожного жителя використання державних і міських електронних сервісів, сприяння в ефективному управлінні громадою, особистого розвитку жителів Мукачівської міської територіальної громади в цифровому суспільстві.
  У межах реалізації концепції планують: організувати безкоштовний міський курс базового рівня цифрової грамотності, відкрити точки доступу до набуття цифрових компетентностей , створити та розвивати екосистему цифрової освіти в міській територіальній громаді, залучити всі виконавчі органи Мукачівської міської ради, підприємства, установи, організації комунальної форми власності до впровадження Концепції , запровадити принцип безпаперовості в роботі органів місцевого самоврядування шляхом розвитку цифрових компетентностей у посадових осіб.
  Нагадаємо: у березні 2021 року Кабмін схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей для громадян України до 2025 року. Після цього органи влади на місцевому та регіональному рівнях розробляють власні Концепції та плани дій, спрямовані на розвиток цифрових компетентностей мешканців населених пунктів. Концепції з розвитку цифрових компетентностей жителів прийнято в Тернопільській і Луцькій міських територіальних громадах, а також Миколаївською обласною радою.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно