Як звичайні госпсуб’єкти відповідають на запити Держфінмоніторингу Затвердили новий Порядок подання суб’єктами господарювання, підприємствами, установами та організаціями, що не є суб’єктами первинного фінансового моніторингу, інформації на запит Державної служби фінансового моніторингу. Старий аналогічний Порядок утратив чинність.
Кабмін дозволив Держінспекції з праці проводити перевірки КМУ надав дозвіл Держінспекції з праці та її територіальним органам на проведення перевірок підприємств, установ та організацій щодо незаконного звільнення працівників і заборгованості із заробітної плати. Тут наведений конкретний перелік підприємств, які дозволено перевіряти.
Змінюємо ціну на проданий товар: як оформити та відобразити в обліку На практиці часто зустрічаються ситуації, коли ціна на проданий товар після відвантаження змінюється: збільшується чи зменшується. І тоді у продавця виникають питання з тим, як оформити та відобразити в обліку такі операції. Сьогодні ми про це розповімо.
Реєструйте податкові накладні своєчасно! Працюють усі штрафи за затримку Червень уже переступив поріг. А це означає, що податківці зможуть на цілком законних підставах застосовувати штраф за «короткочасну» (до 15 календарних днів) затримку реєстрації податкових накладних. Сьогодні ви довідаєтеся, які нюанси у зв’язку з цим слід урахувати. Разом з тим ми нагадаємо, коли суми ПДВ потрапляють до податкових зобов’язань продавця та податкового кредиту покупця залежно від того, своєчасно зареєстровані ПН/РК чи ні.
«Солянка» відповідей контролерів: ПДВ, прибуток та інші актуальні запитання Податкова реформа, яка відбулася на початку 2015 року, перевернула з ніг на голову правила стягнення низки податків і зборів. Ці нововведення поставили перед платниками податків багато запитань. Відповіді на деякі з них самотужки відшукати практично неможливо. Тому контролери у листі від 09.06.15 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15 («БТ», 2015, № 26, с. 5) дали відповіді на низку актуальних запитань. Як ми й обіцяли, сьогодні детально розберемо роз’яснення податківців.
Відновлення бюджетного відшкодування: як уникнути задвоєння За результатами січня 2015 року підприємство мало сплатити до бюджету нараховані податкові зобов’язання. Але їх «перекрили» накопичені раніше суми бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов’язань наступних звітних періодів. У травні отримано від контрагентів податкову накладну, яка датована січнем 2015 року. Поданий у травні уточнюючий розрахунок зменшив січневу суму до сплати і мав одночасно відновити бюджетне відшкодування. Чи можна заявити таке відновлене бюджетне відшкодування на збільшення реєстраційного ліміту та податкового кредиту і коли можна буде скористатися цими сумами?
Аптечка на підприємстві: що покласти та як обліковувати? Звичайно, добре, коли працівники здорові і духом, і тілом. Але від невеликих неприємностей і виробничих травм ніхто не застрахований. У такому разі допоможе аптечка з елементарним набором медикаментів. Що в ній має знаходитися? Як списати (викинути) прострочені ліки? Як правильно відобразити в обліку придбання аптечки та її поповнення? На ці запитання ви знайдете відповіді в нашій статті.
Офіс підприємства — у квартирі засновника: чи є проблеми? Щоб знизити витрати на реєстрацію підприємства, як його місцезнаходження засновники можуть зазначити адресу своєї квартири. Чи правомірно це? Які ризики підстерігають у такому разі і саме підприємство, і його засновників? Подібні запитання — часті гості нашої редакційної пошти. Із великим задоволенням відповідаємо на них.
Додаткова відпустка на дітей: відповіді на головні запитання Діти — квіти життя. І щоб батьки цих «квітів», які одвічно пропадають на роботах, мали можливість провести з ними більше часу, законодавець надав їм можливість піти в «дитячу» відпустку. Що це за відпустка? Хто має право нею скористатися? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.
Матдопомога до відпустки: дві сторони однієї медалі Ура! Літо настало! Виїзди на природу, пекуче сонечко, пляж, свіжі фрукти, шашлички і нарешті довгоочікувана відпустка… І на додаток до всього цього щастя турботливі роботодавці не забувають надавати працівникам матеріальну допомогу. Як оформити таке надання? Як оподатковувати? Чи є варіанти мінімізації податкового навантаження? Зараз усе розповімо.
Підприємницький та особистий рахунки: проблеми поповнення, зняття, переказу ФОП, на відміну від підприємств, мають можливість відкривати рахунки в банках і для своїх особистих громадянських потреб, і окремо для підприємницьких цілей. Часто виникають запитання щодо використання цих рахунків. Як поповнити підприємницький рахунок, перекинути гроші з одного рахунка на інший, зняти на особисті потреби гроші з підприємницького рахунка та, навпаки, на господарські потреби з особистого? Запитань безліч. Основні з них ми розглянемо в цій статті.
Оплата послуг через банк: чи враховувати комісію в податковій накладній Підприємство надає послуги як юридичним, так і фізичним особам. Перші перераховують оплату за безготівковим розрахунком. Другі вносять гроші на транзитний рахунок у банку. Однак при переказі цих коштів на поточний рахунок підприємства банк справляє комісію (1 %). У результаті ми отримуємо вже меншу суму. Коли в такому разі та на яку суму виписувати податкову накладну (ПН)?
Декрет в іншому місті: як оплатити лікарняний? Наша працівниця збирається йти в декрет. До декрету вона пішла в щорічну відпустку та виїхала в інше місто (Київ). Чи може наше підприємство призначити допомогу по вагітності та пологах на підставі лікарняного, виданого в м. Києві?
ПСП на дитину-інваліда: які потрібні документи? Працівниця має право на підвищену ПСП на дитину-інваліда віком до 18 років (згідно з п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ). Які документи вона зобов’язана подати для того, щоб скористатися правом на пільгу?
Липневі поблажки: РРО прийняли, СЕА ПДВ — на черзі РРО. Єдиноподатники чекали на 01.07.15 р. як на судний день, адже для багатьох ця дата означала обов’язкове застосування РРО. На допомогу прийшли законодавці: 01.07.15 р. вони ухвалили рятівний законопроект від 28.11.14 р. № 1088.