Нараховуємо та сплачуємо ЄСВ: тепер за новою Інструкцією Наказ Мінфіну України від 28.03.16 р. № 393 «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
«Погані» купюри інвалюти банки не міняють Внутрішніми інструкціями Нацбанку прописано параметри банкнотів, які банки зобов’язані приймати, навіть якщо вони зношені або пошкоджені. Крім того, у банку можна обміняти банкнот.
«Гріх скаржитися,.. а слід!»: заповнюємо та подаємо додаток Д8 до ПДВ-декларації Трапляються ситуації, коли платники ПДВ завдають шкоди своїм контрагентам — наприклад, неправильно заповнюють податкові накладні (ПН). Можливо, це стається через банальне невміння або навіть небажання оцінити наслідки таких дій для іншої сторони. Змусити кривдника виправити ситуацію буває непросто. Щоб не нервувати зайвий раз, ПКУ пропонує скористатися більш витонченим способом — подати скаргу на кривдника податківцям (додаток Д8 до ПДВ-декларації). А ось в яких саме випадках ви можете це зробити, ми зараз і розглянемо.
Спецрежим з ПДВ: класифікуємо сільгоспоперації правильно З початку 2016 року доволі сильно змінилися правила роботи на спецрежимі з ПДВ. Так, на сьогодні у розпорядженні сільгосппідприємств залишається лише частина спецрежимних коштів, усе інше перераховується в держбюджет (див. «БТ», 2016, № 6, с. 15; № 8, с. 20 та № 16, с. 43). При цьому пропорції розподілу таких коштів не однакові для всіх, а залежать від виду сільгоспоперацій, що проводить підприємство. Про те, як правильно класифікувати окремі операції для цілей застосування спецрежиму, поговоримо далі.
Торгівля на літніх майданчиках: організаційні моменти З наближенням літнього сезону багато ресторанчиків і кафе напевно вже готуються до майбутнього варіанта роботи на свіжому повітрі — відкриття своїх літніх майданчиків. Для когось це вже стало доброю традицією, яка сприяє зміцненню іміджу та залученню постійних клієнтів, хтось же тільки збирається це зробити вперше. Про умови відкриття та провадження діяльності на літніх майданчиках ми сьогодні й поговоримо.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: від А до Я Бути мамою — величезне щастя! Чи не так? Але одночасно і така сама відповідальність, що починається не з моменту появи малюка на світ, а набагато раніше! Ця відповідальність почасти лягає на плечі наших роботодавців. Їх завдання — правильно розрахувати допомогу по вагітності та пологах. Розберемо всі можливі ситуації та розгадаємо шаради від наших законодавців у сфері останніх змін.
Інструкція з ЄСВ: тепер у новій редакції Дочекалися! «Перша ластівка» з давно виставлених на громадське обговорення ЄСВшних документів пройшла реєстрацію в Мін’юсті. Зустрічаємо наказ Мінфіну від 28.03.16 р. № 393, яким Інструкцію № 449* викладено в новій редакції.
Працівники-новачки: як визначити базовий місяць Нові правила індексації зарплати все ніяк не «устаканяться». Про що ми? Та про визначення базового місяця при індексації зарплати для новоприйнятих працівників. Річ у тім, що якщо орієнтуватися на дату, з якої почали застосовуватися нові правила індексації (на 1 грудня 2015 року), то, чітко кажучи, залежно від того, коли прийнято новачка, базові місяці будуть різними (див. «БТ», 2016, № 16, с. 33). Проте фахівці Мінсоцполітики пропонують застосовувати правила індексації зарплати для новачків, які прийняті до 1 грудня 2015 року, такі ж, як і для новачків, які прийняті після цієї дати. Детальніше — читайте нижче.
Складні наслідки простих рішень… (ППЄП перерахував гроші родичеві) До редакції надійшли «гарячі» запитання, відповіді на які ми б хотіли «донести» до наших читачів, оскільки такі ситуації зустрічаються часто-густо. Отже, ППЄП групи 2 перерахував гроші зі свого підприємницького рахунка на банківську картку дочки. Які наслідки таких дій? Чи можна так діяти? Що потрібно враховувати? Тож давайте розбиратися!
Помилки у «нерухомій» декларації Яким чином заповнюються рядки табличної частини уточнюючої податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Змінився річний ліміт використання води Як заповнюються рядки 7, 8.1 та 8.2 додатка 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації з рентної плати, якщо протягом звітного кварталу (року) було отримано або змінено річний ліміт використання води?
Спадкоємець входить до ТОВ: порядок дій Після смерті одного з учасників ТОВ його місце хоче зайняти спадкоємець (син). Як правильно прийняти спадкоємця до складу учасників ТОВ?
«Доля» індексації переведених працівників Працівника, який був прийнятий за строковим трудовим договором на посаду майстра ділянки на період відпустки для догляду за дитиною до 3-х років іншого працівника, з березня 2016 року перевели (за його заявою) на вакантну посаду майстра тієї самої ділянки з колишнім окладом. До переведення працівнику з вересня 2015 року виплачували фіксовану суму індексації щомісячно (460 грн.) і поточну індексацію (за лютий 2016 року) за цією посадою (19,29 грн., базовий місяць — вересень 2015 року).
Чи втрачає працівник після такого переведення право на отримання фіксованої суми індексації (460 грн.), якщо назва посади та розмір окладу не змінилися? Як обчислити суму індексації зарплати такому працівнику з березня 2016 року (після переведення)?
Транспортні послуги Будь-яке підприємство, що придбаває або реалізує щось матеріальне, стикається з необхідністю його перевезення. У таких відносинах є декілька сторін, серед них замовник, перевізник, експедитор, а також безліч нюансів, зокрема, паливні, документальні, ПДВшні. Сьогодні ми розглянемо транспортні послуги з усіх боків.