Продовження воєнного стану: чи потрібне нове бронювання та відстрочка Наразі воєнний стан в Україні діє до 9 листопада 2024 року. Ймовірно, далі нас чекає чергове його продовження. А чи треба у зв’язку із цим заново бронювати заброньованих працівників? Та чи треба оновлювати їм відстрочку?
Фахівці з реабілітації: встановлюємо надбавку за вислугу років На початку жовтня Кабмін змінив порядок виплати надбавки за вислугу років медикам. Згідно зі змінами право на таку надбавку отримали фахівці з реабілітації. У цій статті з’ясуємо, хто належить до цієї категорії працівників та з якої дати їм слід установлювати надбавку.
Вагітність та пологи → догляд → звільнення: відображаємо у Д5 У працівниці 2 липня 2024 року закінчилася відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. З 3 липня вона пішла у відпустку для догляду за дитиною до 3 років, перебуваючи у якій, 26 вересня 2024 звільняється за власним бажанням. Як ці події відобразити у Д5 Податкового розрахунку?
Цілий місяць прогулу: як заповнити Об’єднаний звіт? Цілий місяць працівник був відсутній на роботі через неявки з нез’ясованих причин або прогул. Зарплатних нарахувань, відповідно, не мав. Чи показувати його у Д1 та 4ДФ Податкового розрахунку? Якщо показувати в Д1, то чи заповнювати графу 13 «Кількість днів відпустки без збереження зарплати»?
Бібліотекар-сумісник у ЗСО: надбавка, доплата та «оздоровчі» У жовтні 2024 року до закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО) прийнято бібліотекаря за сумісництвом на 0,5 ставки. Чи має право такий працівник на надбавку за особливі умови праці та доплату за вислугу років? Чи виплачують бібліотекарю-суміснику допомогу на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки?
ПСП для працівника-студента: коли можна застосувати? На підприємство 04.10.2024 прийняли працівницю (оклад — 8000 грн, 0,5 ставки). Вона є студенткою 4 курсу закладу вищої освіти (денна форма навчання). Чи має право така працівниця на застосовування податкової соціальної пільги? Якщо так, то за яких умов?
Направили на МСЕК із запізненням: чи оплачувати зайві дні Працівник перебуває на лікарняному з 29.02.2024. Його направлено на МСЕК 26.06.2024 (на 119-й день хвороби). Проте інвалідність працівнику не встановили (він продовжив хворіти). Наступний огляд у МСЕК йому призначили на 24.10.2024 (121-й день після останнього огляду). Інвалідність працівнику знов не дали (продовжує хворіти). Чи оплачувати такому працівнику лікарняний, якщо строки останнього направлення на МСЕК порушені?
Довідка-розрахунок: як пройти ЄСВ-контроль Банк не пропускає зарплатні платежі через ЄСВ-контроль. Щоб перерахувати кошти, роботодавець має надати такому банку довідку-розрахунок. Що це за документ, де його знайти та як заповнити — розповімо далі.
Довідка-розрахунок: нюанси заповнення Платіжки на виплату зарплати проходять ЄСВ-контроль. Якщо сума сплаченого ЄСВ виявиться меншою за 22 % суми коштів до видачі (перерахування), потрібно надати банку довідку-розрахунок. Де знайти та як подати цей документ, ми розібрали у статті «Довідка-розрахунок: як пройти ЄСВ-контроль» // «Оплата праці», 2024, № 21. Сьогодні ми розповімо про нюанси заповнення цього документа.
Довідка-розрахунок: приклади заповнення У попередній статті «Довідка-розрахунок: нюанси заповнення» // «Оплата праці», 2024, № 21 ми детально розповіли про те, як роботодавцю заповнити довідку-розрахунок і які проблеми при цьому можуть виникати. Тепер розглянемо, як застосувати все сказане на практиці.
Працівник котельні: тонкощі прийняття на роботу Приймаємо працівника з обслуговування котельні на опалювальний сезон. Яку саме посаду вибрати? Чи обов’язково укладати з ним письмовий трудовий договір? Чи треба заповнювати паперову трудову книжку?
Класний керівник ЗСО: нюанси встановлення доплати Педагогам закладів загальної середньої освіти (далі — ЗСО) може встановлюватись доплата за класне керівництво. Кому та у якому розмірі можна встановити таку доплату? Чи залежить її розмір від обсягу навчального навантаження? Чи виплачувати доплату під час канікул та при дистанційній формі навчання? Відповіді на ці запитання — у нашій статті.
Стаж служби в ОМС: чи враховувати період мобілізації? Провідного спеціаліста сільської ради було мобілізовано 01.08.2022. Наприкінці жовтня 2024 року він звільнився з військової служби і 01.11.2024 приступив до роботи. Чи зараховується період військової служби до стажу для призначення надбавки за вислугу років?
Звільнення після двох років призупинення: як розрахувати відпускну компенсацію? Працівник звільняється 7 листопада 2024 року за угодою сторін. З 13 квітня по 31 серпня 2022 року він був відсутній на роботі з нез’ясованих причин. З 1 вересня 2022 року по день звільнення з ним був призупинений трудовий договір. Як розрахувати компенсацію за невикористані дні відпустки при звільненні? Відповідь — у статті.
Звільнення-прийняття в одному місяці: як застосувати ПСП Працівник — зовнішній сумісник користувався правом на ПСП як батько двох дітей. 25.10.2024 його звільнили з роботи, а 28.10.2024 знов прийняли на ту саму посаду, але тепер вже на основне місце роботи. Його зарплата, нарахована при звільненні, — 5782,61 грн, а зарплата за відпрацьовані дні жовтня — 2434,78 грн. Як застосувати ПСП до доходів такого працівника?
Зовнішні перевірки з військового обліку: коли та як відбуваються До 15.11.2024 держадміністрації разом із ТЦКСП проводитимуть аудит рішень, на підставі яких певні підприємства, установи, організації отримали «критичний» статус (і, відповідно, бронювали своїх працівників). А отже, одночасно з цим на таких підприємствах, в установах, організаціях можуть перевірити й стан ведення військового обліку. Хто може проводити такі перевірки і з яких етапів вони складаються, розповімо у цій статті.
Вимога про сплату ЄСВ з МЗП: як застосувати у місяці звільнення За угодою сторін звільнилися два працівники. Один — 29 жовтня 2024 року, а другий — 31 жовтня 2024 року. У місяці звільнення вони жодного дня не працювали через призупинення дії трудового договору. Сума компенсації за невикористану відпустку в обох працівників менша МЗП, інших нарахувань немає. Чи потрібно в цьому випадку виконувати вимогу про сплату ЄСВ з мінзарплати?
Оповіщення під час відрядження директора: хто несе відповідальність? Уявіть ситуацію. Підприємство отримало розпорядження про оповіщення працівників про їх виклик до ТЦКСП. Зробило усе, аби виконати його (навіть попри те, що директор в цей час перебував у відрядженні). Проте начальник ТЦКСП звинуватив останнього у порушенні «мобілізаційного» законодавства в особливий період та наклав штраф у розмірі 59500 грн. Директор підприємства звернувся за захистом до суду.
Оповіщення під час призупинення дії трудового договору: вимоги ТЦКСП На сьогодні в жодному нормативно-правовому документі з питань військового обліку не прописано порядок дій роботодавця в разі отримання ним розпорядження від ТЦКСП щодо оповіщення працівників, з якими призупинено дію трудового договору. Через це ТЦКСП іноді висуває свої вимоги щодо організації цього процесу. Аби захистися від «самодіяльності» військкомату, одному з підприємств довелося звертатися до суду.