№17

Оплата праці, вересень, 2024/№ 17 Інші номери журналу ›
  • Отримали розпорядження на заброньованих працівників: чи треба їм іти до ТЦКСП Підприємство отримало розпорядження разом із повістками від районного ТЦКСП щодо оповіщення військовозобов’язаних працівників про їх виклик до військкомату. Однак у переліку осіб, які підлягають оповіщенню, зазначені також заброньовані працівники. Чи треба їх оповіщати? Чи потрібно таким працівникам йти до ТЦКСП?
  • Держслужбовець служить: коли підвищувати ранг? Головному спеціалісту держоргану 19.08.2021 було присвоєно 7-й ранг держслужбовця. З 01.09.2023 працівник проходить військову службу за призовом під час мобілізації. Коли йому слід присвоювати черговий ранг?
  • Оплата роботи у відрядженні, якщо денна і середньоденна зарплата рівні При обчисленні оплати за роботу у відрядженні вийшло так, що денна зарплата дорівнює середньоденній. Як оплатити відрядження? Це питання розглянемо у статті.
  • Простій + неповний робочий час: як здійснювати оплату? На підприємстві з 01.08.2024 запроваджено простій з оплатою у розмірі 2/3 окладу. Деякі працівники до простою працювали в режимі неповного робочого часу на 0,5 ставки. Як обчислити оплату простою таким працівникам: виходячи з повного окладу чи від 0,5 ставки?
  • Демобілізований працівник: як порахувати відпускну компенсацію? Раніше ми вже розповідали, як порахувати відпускні демобілізованому працівнику*, а також відпускну компенсацію при мобілізації**. А сьогодні присвятимо час відпускній компенсації працівнику, який звільняється після демобілізації.
  • Працівника звільнили і знову прийняли на роботу: кадрові нюанси Ситуація. Працівник звільняється за власним бажанням, а через деякий час повертається. Роботодавець знову приймає його на роботу. У цій статті розглянемо найпоширеніші питання, які в описаній ситуації ставлять кадровики. Зокрема щодо табельного номера, особової картки, відпустки тощо.
  • Індексація зарплати у вересні: коефіцієнти та суми для бюджетників У цьому матеріалі наведемо коефіцієнти індексації для вересня 2024 року та готові суми індексації зарплати працівників бюджетної сфери (для повністю відпрацьованого місяця).
  • Працівник звільняється: чи індексувати зарплату? Працівник бюджетної установи (оплата праці за ЄТС) звільняється 29 серпня 2024 року (останній робочий день). З 1 по 14 серпня він перебував у щорічній відпустці. Нарахована сума відпускних становить 3610 грн, зарплати за 11 відпрацьованих днів серпня — 2460 грн, компенсації за невикористану відпустку — 2100 грн. Чи індексувати зарплату такого працівника у серпні 2024 року? Якщо так, то як обчислити суму індексації?
  • Чи повинні вести військовий облік неприбуткові організації? На підприємства, установи, організації покладено обов’язок вести персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів за місцем їх роботи. Чи входять до цієї когорти неприбуткові організації? Зараз розкажемо.
  • Забронювали працівників? Не забувайте про спецоблік Відстрочка від призову під час мобілізації надається заброньованим працівникам, за умови що такі військовозобов’язані перебувають на спеціальному військовому обліку. Що треба зробити, аби зарахувати працівників на такий облік, та які нюанси при цьому слід урахувати, розкажемо в цій статті.
  • Документи для організації та ведення військового обліку Розібратися у тонкощах ведення військового обліку (далі — ВО) стає дедалі важче. Зміни у законодавстві наростають сніговою кулею, кількість документів, необхідних для ведення ВО, — збільшується. Аби впоратися із цією навалою, пропонуємо скористатися нашою табличкою. У ній ми навели основні документи, які потрібні підприємству для правильної організації та ведення ВО.
  • Оперативне подання відомостей до ПФУ: відповіді на запитання Не так давно у критично важливих роботодавців з’явився новий обов’язок — оперативно подавати до ПФУ відомості про трудові відносини з працівниками. Для цього навіть був розроблений спеціальний сервіс на порталі ПФУ. Проте питання щодо виконання такого обов’язку залишаються й досі. Сьогодні дамо відповіді на найпоширеніші з них.
  • Директор не забезпечив явку всіх працівників до ТЦКСП: чи можна уникнути штрафу? Керівники підприємств зобов’язані оповіщати своїх працівників про їх виклик до ТЦКСП та забезпечувати їх своєчасне прибуття до військкоматів. Проте чи несе відповідальність керівник за те, що хтось із працівників так і не з’явився до ТЦКСП після оповіщення? Вже є інформація про накладення адмінштрафів за такі порушення, тож сьогодні розкажемо про свіжу судову практику щодо їх оскарження (рішення Корюківського районного суду Чернігівської області від 14.08.2024 у справі № 736/1762/24*).
  • Щорічна основна та додаткова відпустки: чи можна оформити одним наказом? Чи можна поєднати в одному наказі надання щорічної основної відпустки та додаткової відпустки за шкідливість?
  • Оновлена версія законопроєкту № 11416: ВЗ 5 % та місячна Об’єднана звітність Верховна Рада з першої спроби не проголосувала за доопрацьований законопроєкт щодо підвищення податків (нова версія має реєстрацію від 30.08.2024 № 11416-д). Проте, «дірка» в бюджеті нікуди не ділась, а законопроект відправили на повторий розгляд у першому читанні. Тож роботодавцям варто готуватись до підвищення розміру військового збору (ВЗ) до 5 % та інших змін.
  • Надбавка за складність і напруженість: чи можна встановлювати сумісникам? У дитячо-юнацькій спортивній школі (далі — ДЮСШ) працює бухгалтер за сумісництвом на 0,5 ставки. Чи можна йому встановити надбавку за складність і напруженість у роботі?
  • Сплата ЄСВ з МЗП: неповний робочий час, перехідні відпускні, сумісництво, звільнення Ситуації, коли працівнику нарахували зарплату менше ніж мінімалка, трапляються часто. Відповідно виникає питання: чи потрібно виконувати вимогу про сплату ЄСВ з МЗП. У цій статті поговоримо про необхідність виконувати вимогу сплати ЄСВ з МЗП при звільненні в останній робочий день місяця, нарахуванні перехідних відпускних, неповному робочому часі, внутрішньому сумісництві тощо.
  • Заступник директора + вчитель: як проводити індексацію зарплати? З 02.09.2024 до закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО) прийнято заступника директора (повна ставка). Йому встановлено години педагогічного навантаження як учителю географії. Як проводити індексацію зарплати зазначеного працівника у вересні 2024 року?
  • Середня для матдопомоги: відповіді на ключові запитання Вже майже рік минув відтоді, як законодавці «удосконалили» порядок розрахунку середньої зарплати для визначення суми матеріальної допомоги. Утім питання навколо цієї теми і досі не вщухають. Сьогодні розглянемо найактуальніші з них.
  • Директор підприємства сам веде військовий облік: враховуємо нюанси Відповідно до вимог Порядку № 1487* керівник зобов’язаний організовувати військовий облік на підприємстві. А ось вести військовий облік має інша особа. Але що робити, якщо такої особи немає на підприємстві або вона просто не хоче братися за таку роботу? Чи можна тоді покласти обов’язки з ведення військового обліку на директора? Зараз розкажемо.
  • Директор веде військовий облік з 2011 року: чи повідомляти про нього ТЦКСП Директора підприємства призначено особою, відповідальною за ведення військового обліку, ще у 2011 році. Однак доплату за ведення військового обліку йому не призначали (відповідні обов’язки були закріплені в посадовій інструкції директора) та у військкомат про таке призначення не повідомляли. Чи потрібно зараз надати таку інформацію до ТЦКСП? І що робити з доплатою?
  • Звільнити дистанційно: місія здійсненна Працівник знаходиться за кордоном. Він хоче звільнитись за власним бажанням. Чи можна зробити це дистанційно?
  • Документи при звільненні: як оформити Звільняєте працівника? Не забудьте видати йому три важливих документи! Які саме? Зараз нагадаємо.
  • Надбавка за вислугу років: що змінив Кабмін для педагогів? На початку вересня 2024 року Кабмін прийняв постанову № 1008*, яка вносить зміни до порядку виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Пропонуємо разом розглянути, що саме змінилось.
  • Навчальна відпустка працівників: відповіді на головні запитання Працівник, який заочно навчається у виші, надав до відділу кадрів підприємства довідку-виклик на сесію. За яких умов він має право на відпустку у зв’язку з навчанням? Як оплачувати йому період такої відпустки? Чи передбачені обмеження щодо надання навчальної відпустки у період воєнного стану? Відповіді на ці та інші запитання — у нашій статті.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі