Підвищення мінзарплати уже в дорозі! 17.09.15 р. парламентарі нарешті проголосували за підвищення соціальних стандартів, у тому числі розміру мінзарплати (законопроект від 09.09.15 р. № 3060). Рішення прийняли практично одноголосно.
«Митні» операції з товарами Мінфін затвердив новий Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами (далі — Порядок), як того вимагає ст. 455 Митного кодексу України. Також скасували картки обліку осіб, які здійснюють операції з товарами (далі — особи). Однак тепер в додатку 1 до Порядку наведено форму заяви про узяття на облік особи (ф. № 1-ЗЕД).
Графік відпусток Складання графіка відпусток передбачено ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.
Аудіоплеєри для сліпих «під крилом» ПДВ-пільги Кабмін підкоригував перелік технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів) для інвалідів та інших пільгових категорій населення, операції з постачання і послуги з ремонту та доставки яких звільняються від обкладення ПДВ згідно з п.п. 197.1.3 ПКУ.
Провайдери зв’язку та ЄП Не можуть бути єдиноподатниками госпсуб’єкти, які надають послуги зв’язку, крім діяльності, що не ліцензується (абз. 8 п.п. 291.5.1 ПКУ).
Їдальня на підприємстві — елемент турботи про трудящих Навіть у наші складні часи є підприємства, які дбають про своїх працівників, зокрема шляхом організації здорового харчування. І тут у бухгалтера такого щасливчика виникає безліч запитань: як оформити таку їдальню, поставити на потік облік та як це вплине на податки? Про це сьогодні й поговоримо.
Перевірка на порозі: на кого чекати в умовах мораторію У першій половині 2015 року діяли відразу два мораторії на перевірки, прописані законами № 71 і № 76. Дія останнього стала здобутком історії разом з останнім днем червня. Відтоді держоргани поділилися на два табори: перший — за поширення мораторію за Законом № 71 на усі держоргани, другий — проти, адже, на їх думку, цей мораторій тільки для податківців. Хто має рацію? Які держоргани можна пускати «на чай» тільки за наявності вагомих на те підстав? Давайте розбиратися разом. Заразом обговоримо останні «перевірочні» новації, які подарував нам Закон № 655.
Бувай, єдиний податку: ідемо не прощаючись Погодьтеся, може виникнути ситуація, коли суб’єкту господарювання буде просто невигідно перебувати на спрощеній системі. Наприклад, юрособі, в якої націнка на товар є незначною, вигідніше сплачувати податок з прибутку за ставкою 18 % на загальній системі, ніж податок з обороту за ставкою 4 %, будучи єдиноподатником. Відмовитися від єдиного податку доведеться і суб’єкту, який порушить умови перебування на спрощенці. Є й інші причини. І кожний такий випадок передбачає свій алгоритм дій для повернення на сплату інших податків і зборів. Ось про них ми сьогодні й поговоримо.
Нові рахунки для сплати ЄСВ: як не помилитися у виборі За усіма реформами в податковій сфері ми всі вже давно забули, що у минулому 2014 році органи Міндоходів були ліквідовані, а на зміну їм прийшла ДФСУ. Очікування того, що адміністрування ЄСВ знову потрапить до рук ПФУ, так і не виправдалися. Все залишилося на своїх місцях. Змінилися лише таблички та назви на печатках податкових органів. А ось про рахунки для сплати якось забули. І тільки сьогодні у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів Міндоходів для сплати ЄСВ відкриті нові рахунки. Про те, що це за рахунки та як не помилитися у виборі «свого» ЄСВ-рахунка, ми сьогодні й поговоримо.
Компенсація середнього заробітку не передбачена: доплачуємо ПДФО, ВЗ, ЄСВ Приводом для написання цієї статті стало запитання, яке надійшло до нашої редакції. Працівника ФОП було призвано на військову службу за мобілізацією 8 червня 2015 року. За період з 8 по 30 червня він нарахував і виплатив йому середній заробіток, при цьому з нього не стягував ЄСВ, а також не утримував ПДФО та ВЗ, оскільки мав намір отримати компенсацію з бюджету. Проте коли 7 липня 2015 року ФОП приніс до соцзабезу Звіт про фактичні витрати на середню зарплату*, його відмовилися приймати. Починаючи з липня 2015 року ФОП не нараховував і не виплачував середній заробіток мобілізованому, а у вересні планує звільнити його за п. 3 ч. 1 ст. 36 КЗпП. Чи повинен він тепер заплатити ЄСВ, ПДФО та ВЗ із середнього заробітку працівника за червень 2015 року?
Додаткова відпустка працівнику-чорнобильцю Особи, які постраждали внаслідок чорнобильської трагедії, мають право на спеціальні пільги та гарантії. Однією з них є додаткова оплачувана відпустка. Про порядок та умови її надання, оподаткування та відображення в обліку розповімо в цій статті.
Страховий стаж працівника: визначаємо правильно Кадровику чи бухгалтеру важливо знати страховий стаж працівника для оплати періоду тимчасової непрацездатності. Зазвичай його визначають при настанні першого страхового випадку на новому місці роботи згідно з правилами, про які ми вам розповімо.
Єдиноподатник-турагент та одвічне «дохідне» питання ФОП-єдиноподатник надає посередницькі послуги у туристичній сфері — є турагентом, за що йому від туроператора належить винагорода. Що включати до єдиноподатного доходу: усю суму, отриману від туристів (з урахуванням транзитних коштів), чи все ж таки лише суму винагороди?
Як уключати до страхового стажу неповний місяць роботи Працівника прийнято на підприємство 9 лютого 2015 року з окладом 3000 грн. Це його перше місце роботи. Раніше він ніде не працював. З 20 по 26 серпня 2015 року він не виходив на роботу через хворобу, а 27 серпня 2015 року надав на підприємство листок непрацездатності. Як правильно в цьому випадку визначити страховий стаж працівника для оплати періоду тимчасової непрацездатності?