(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
У цьому номері :
 
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • в разработке
76/78
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік, Золотой фонд.

У лютому 2014 року ми виявили помилку: працівнику не була нарахована премія в листопаді 2013 року — січні 2014 року. Як виправити помилку і відобразити це в таблиці 6 звіту за формою № Д4?

(м. Черкаси)

 

Почнемо з того, що з’ясуємо, як виправити допущену помилку. У лютому вам потрібно донарахувати суми премій, не нарахованих у попередніх місяцях. Причому донараховані суми відображаються у фонді оплати праці того місяця, в якому були здійснені нарахування, тобто лютого 2014 року (п.п. 1.6.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5).

Для цілей справляння єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) суми донарахованих премій уключаються до бази нарахування ЄСВ за лютий. Такий випадок не зазначено в ч. 2 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, тому донараховану суму ділити на кількість місяців, у яких помилково не була нарахована премія, не потрібно.

У таблиці 6 звіту за формою № Д4 суми донарахованих премій відображаються у складі заробітної плати за лютий 2014 року без розподілу за місяцями.

У частині обкладення податком на доходи питання розподілу донарахованих сум є важливим для застосування податкових соціальних пільг і ставок 15 і 17 %. Тому, якщо працівник має право на ПСП або отримує велику зарплату*, потрібно знати відповідь на це запитання.

* Диференційована ставка податку на доходи застосовується, якщо база оподаткування доходів працівника, зазначених у п. 167.1 ПКУ, у 2014 році перевищує 12180,00 грн. У такому разі до бази оподаткування в межах зазначеної суми застосовується ставка 15 %, до суми перевищення — 17 %.

Згідно з роз’ясненнями, наведеними в листі ДПСУ від 19.02.2013 р. № 2972/0/51-12/17-1115, при проведенні перерахунку донарахування доходів відносяться до місяців, за які вони проводяться. ПКУ дозволяє роботодавцю проводити перерахунок у будь-який час (п.п. 169.4.3). Тому в разі необхідності суми донарахованих премій ви можете розподілити за місяцями, в яких помилково не нарахована премія, уже в місяці виправлення помилки. В іншому разі ви зобов’язані це зробити при проведенні обов’язкового річного перерахунку.

У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за I квартал 2014 року суми донарахованих премій відображаються у складі заробітної плати з ознакою доходу «101». Майте на увазі: за I квартал 2014 року Податковий розрахунок потрібно подавати за новою формою, яку затверджено наказом Міндоходів від 21.01.2014 р. № 49.

 

Катерина Скрипкіна, експерт з питань оплати праці